Trešdien Viļņā notikušajā Ziemeļeiropas basketbola līgas (NEBL) "Final Four" turnīra spēlē par trešo vietu Latvijas komanda BK "Ventspils" ar rezultātu 81:63 (24:19, 20:16, 17:13, 20:13) pārspēja Polijas vienību "Polonia".
BK 'Ventspils' izcīna 3. vietu Ziemeļeiropas līgā

BK "Ventspils" spēli iesāka šādā sastāvā: Bruno Pētersons, Ainars Bagatskis, Jānis Laksa, Sandis Buškevics un Kristaps Purnis.

Pirmo ceturtdaļu pārliecinošāk iesāka ventspilnieki, kas jau ceturtajā spēles minūtē panāca sešu punktu pārsvaru - 10:4. Mača turpinājumā "Polonia" vienības spēlētāji demonstrēja atzīstamu sniegumu, astotajā minūtē panākot neizšķirtu rezultātu 19:19. Pateicoties BK "Ventspils" amerikāņu leģionāru Stīva Riča un Šerona Vilkersona veiksmīgajai spēlei pēdējās pirmās ceturtdaļas minūtēs, ventspilnieki panāca piecu punktu pārsvaru - 24:19.

Otro ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka poļi, kas jau ceturtajā minūtē panāca izlīdzinājumu - 24:24. Spēles turpinājumā ventspilnieki bija precīzāki metienos, panākot deviņu punktu pārsvaru pirms otrā puslaika - 44:35.

Trešajā ceturtdaļā laukumā ritēja līdzīga cīņa. Ventspilnieki turpināja veiksmīgi spēlēt aizsardzībā, taču arī "Polonia" basketbolistiem vairākas reizes izdevās veiksmīga saspēle uzbrukumā. Pēc trešās ceturtdaļas ventspilnieki palielināja savu pārsvaru līdz 13 punktiem - 61:48.

Pēdējā ceturtdaļā spēles gaita nemanījās. Šajā spēles posmā veiksmīgi laukumā darbojās ventspilnieku saspēles vadītājs Buškevics, kas realizēja divus trīspunktu metienus. Spēles beigu rezultāts - 81:63 BK "Ventspils" labā.

"Pēc otrdienas pusfināla spēles bijām noguruši, taču jau no paša mača sākuma centāmies koncentrēties uzvarai. Spēle bija visumā līdzīga līdz brīdim, kad mana komanda sāka pielietot zonas aizsardzību, kas izrādījās nepārvarams šķērslis mūsu pretiniekiem," pēc spēles sacīja BK "Ventspils" treneris Kārlis Muižnieks.

Otrdien notikušajās pusfinālspēlēs "Polonia" ar rezultātu 82:107 piekāpās Krievijas komandai Permas "Ural Great", bet ventspilnieki ar rezultātu 75:87 atzina mājinieku - "Lietuvos Rytas" kluba - pārākumu.