Latvijas čempionvienība basketbolā BK "Ventspils" piektdien starptautiskā turnīra "Ventspils naftas kauss" pirmajā spēlē ar rezultātu 88:83 (17:23, 29:17, 18:20, 24:23) pārspēja Latvijas izlases uzbrucēja Uvja Helmaņa pārstāvēto Vācijas klubu "TSV Universa".
Spēles sākumu aktīvāk aizvadīja vācu basketbolisti, kas izvirzījās vadībā ar rezultātu 6:0.

Ventspilnieki uz vāciešu starta ofensīvu atbildēja ar Sanda Buškevica precīzu trīspunktnieku un Mārtiņa Skirmanta gūtajiem diviem punktiem.

Pirmās ceturtdaļas turpinājumā laukumā ritēja samērā līdzīga cīņa, taču viesiem izdevās pirmo spēles posmu noslēgt ar sešu punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā laukumā turpinājās līdzvērtīga spēkošanās, taču puslaika noslēgumu veiksmīgāk aizvadīja ventspilnieki. Ar diviem precīziem trīspunktniekiem ceturtdaļas izskaņā izcēlās Buškevics, bet vienu reizi tālmetiens padevās Kristapam Purnim - 46:40 par labu ventspilniekiem.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas veiksmīgāk darbojās uzbrukumā, bet aizsardzībā pretinieki bieži pieļāva pozicionālas kļūdas. Pirms pēdējās ceturtdaļas ventspilnieki saglabāja četru punktu pārsvaru.

Arī pēdējā ceturtdaļā ventspilniekiem neizdevās palielināt savu pārsvaru, kam par iemeslu bija neprecīzie metieni no vidējās distances un groza apakšas. Mača liktenis izšķīrās divas minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām - pēc precīza Ainara Bagatska trīspunktnieka ventspilnieki ieguva sešu punktu pārsvaru un atlikušajā laikā spēja nosargāt uzvaru.

BK "Ventspils" sastāvs: Jevgeņijs Kosuškins, Juris Umbraško, Ainars Bagatskis, Ēriks Harisons Pūls, Sandis Buškevics, Dainis Oberšats, Mairs Četmens, Kristaps Purnis, Mārtiņš Skirmants, Bruno Valdis Pētersons, Arnis Vecvagars. Galvenais treneris: Kārlis Muižnieks.