Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam piederošais Čempionāta līgas futbola klubs 'Blackpool' Anglijas Līgas kausa izcīņas trešās kārtas spēles papildlaikā ar 2:1 (0:1, 1:1) pārspēja Pirmās līgas komandu "Southend United". Latviešu aizsargs Kaspars Gorkšs tika atzīts par labāko spēlētāju "Blackpool" komandā.
Kā portālam "Delfi" pastāstīja "Blackpool" kluba direktors Normunds Malnačs, komandas galvenais treneris, līdzīgi kā iepriekšējā kārtā pret "Derby County", arī šoreiz deva iespēju sevi parādīt vairākiem rezervistiem, ļaujot pamatsastāva spēlētājiem atpūsties. Taču tieši pamatsastāva spēlētāji bija tie, kas izšķīra spēles likteni.

Spēle blekpūliešiem sākās nepatīkami, kad septītajā minūtē pēc vārtsarga Raisa Evansa pārkāpuma 11 metru soda sitienu realizēja "Southend United" spēlētājs Harolds, izvirzot sautendiešus vadībā ar 1:0. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja garlaicīgā cīņā.

Arī otrā puslaika sākums bija vienmuļš, un spēle atdzīvojās 61.minūtē, kad laukumā devās "Blackpool" labākais pussargs Vess Hūlehens, pateicoties kura centieniem blekpūliešu uzbrukumi kļuva bīstami.

Rezultāta izlīdzinājumu "Blackpool" izdevās panākt tikai spēles 81.minūtē, kad bīstams sitiens padevās Vesam Hūlehenam, kuru pretinieku vārtsargs Kollis atvairīja, tomēr bumbu vārtos ietrieca Skots Vernons. Tomēr vārtu guvums tika ieskaitīts Hūlehenam.

Uzvaras vārtus "Blackpool" labā spēles 118.minūtē pēc stūra sitiena ar galvu guva komandas kapteinis, aizsargs Maikls Džeksons.

Kā pastāstīja Malnačs, Kaspars Gorkšs laukumā aizvadīja visu spēli, un darīja to teicami, tāpēc arī tika atzīts par mača labāko spēlētāju "Blackpool" rindās.

Nākamās kārtas izloze notiks sestdien, kad savu nākamo Čempionāta līgas spēli aizvadīs "Blackpool", izraukumā tiekoties ar "Watford".

Citi Līgas kausa izcīņas 1/16 finālā spēļu rezultāti: "Arsenal" – "Newcastle United" 2 - 0, "Burnley" – "Portsmouth" 0 – 1, "Manchester City" – "Norwich Ciry" 1 – 0, "Reading" – "Liverpool" 2 – 4, "Sheffield United" – "Morecambe" 5 – 0, "West Bromvich Albion" – "Cardiff City" 2 – 4, "Luton Town" – "Charlton Athletic" 3 – 1.