Vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnīsies ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām.

Pirms divām nedēļām Montekarlo tika noteikti ceturtdaļfināla pretinieki. Šī brīža WBC čempionam Briedim tika piešķirts trešais numurs un viņš sev pretiniekos izvēlējās Peresu.

"Esmu pagodināts supersēriju sākt savu tribīņu priekšā. Tā būs mana turnīra pirmā cīņa, turklāt aizstāvēšu savu WBC čempiona titulu. Šajā turnīrā nebūs vieglu dueļu. Peress sevi labi pierādījis smagsvaros, un izskatās, ka viņš ir labā formā arī pirmā smagā svara kategorijā. Tagad tikai jāiegulda smags darbs treniņos, lai būtu gatavs 30. septembra šovam," turnīra rīkotāji citē Briedi.

"Pasaules boksa sērija ir globāls fenomens. Turnīra ietvaros varēsim apmeklēt vienas no labākajām vietām pasaulē. Esam ļoti iepriecināti, ka šis duelis notiks "Arēnā Rīga" Latvijā, kur būs neaizmirstams boksa vakars," atzīst supersērijas rīkotāju pārstāvis Roberto Dalmiglio.

Tāpat rīkotāji vēsta, ka tuvākajā laikā tiks izziņota informācija par biļešu iegādi uz ceturtdaļfināla dueli Rīgā.

Turnīra izlozē pirmais numurs tika piešķirts WBO čempionu jostas īpašniekam un 2012. gada Londonas olimpisko spēļu čempionam Oleksandram Usikam no Ukrainas, pretiniekos izvēloties vācieti Mario Huku, kurš pavasarī cīņā par WBC čempiona jostu piekāpās Briedim. Ar otro numuru izlikts bija IBF čempions Murats Gasijevs no Krievijas, kuram pretiniekos būs bijušais IBF/WBC čempions Kšištofs Vlodarčiks no Polijas, bet ceturtais numurs tika iedots WBA čempionam Junieram Dortikosam no Kubas, kuram pretiniekos palika krievs Dmitrijs Kudrjašovs, kurš ir obligātais pretendents uz Briedim piederošo WBC čempiona jostu.

Pirms pretinieku sadales vienīgi IBF pateikusi, ka čempionam jācīnās ar obligāto pretendentu. Visas organizācijas šīs sacensības uztver ļoti nopietni un WBC čempionam pat piešķirs Dimanta jostu, ko iepriekšējo reizi sadalīja filipīniešu boksa leģenda Manijs Pakiao un slavenais amerikānis Floids Meivezers.

Patlaban 31 gadu vecais Peress karjeras laikā izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis divus zaudējumus.

Peress ir 2004. gada pasaules junioru čempions. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015. gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Tikmēr 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

Briedis iepriekšējo dueli aizvadīja 1. aprīlī, kad Dortmundē savā īpašumā ieguva WBC čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā. Briedis pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām.