Latvijas dambretiste Zoja Golubeva otrdien piedzīvoja zaudējumu mača par pasaules čempiones titulu starptautiskajā dambretē ar ukrainieti Darju Tkačenko izšķirošajā trešajā setā.

Trešā seta ceturtā partija otrdien noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1-1. Šajā partijā ukrainietei, lai nodrošinātu čempiones titulu, pietika ar neizšķirtu rezultātu.

Līdz ar to trešajā setā Tkačenko uzvarēja ar rezultātu 5-3.

Savukārt setu izteiksmē Ukrainas pārstāve bija pārāka ar 2-1.

Pirmajā setā pēc neizšķirti nospēlētām pirmajām četrām partijām neizšķirti tika nospēlēti arī divi taibreiki jeb saīsinātā apdomas laika partijas, bet trešajā tomēr pārāka bija Golubeva. Savukārt otrajā setā Tkačenko uzvarēja pirmajā spēlē, bet nākamajās trijās sportistes vienojās par neizšķirtu.

Mačs par pasaules čempiones titulu sastāv no trīs setiem, no tiem katru veido četras partijas. Spēlētāja, kas uzvar visvairāk partijās, uzvar setā. Par čempioni kļūs tā spēlētāja, kas pirmā uzvar divos setos.

Sacensību kopējais naudas balvas fonds ir 5000 eiro (3535 lati).

Jau vēstīts, ka Golubeva par pasaules čempioni starptautiskajā dambretē kļuvusi 12 reizes, iepriekšējo reizi uzvarot pagājušajā gadā.