Žustina Enina otrdien Melburnā ar uzvaru sāka 2002. gada pirmo "Grand Slam" turnīru. Austrālijas atklātajā čempionātā ar 6. numuru izliktā beļģiete pirmajā kārtā pieveica krievieti Annu Kurņikovu - 6-2, 7-5.
Uzvaru pirmajā kārtā guva arī Dženifera Kapriati. Pasaules rangu līderes pozīciju atguvusī amerikāniete ar 6-4, 6-1 pieveica Horvātijas tenisisti Silviju Talaju. Uzvaras guva arī citas favorītes un no izliktajām spēlētājām neveiksmi priekšpusdienas spēlēs cieta tikai spāniete Anhelesa Montolio un Krievijas pārstāve Lina Krasnorucka. Montolio ar 3-6, 3-6 zaudēja vācietei Marlēnai Veingartnerei, bet Krasnorucka nepabeidza cīņu ar Spānijas tenisisti Končitu Martinesu - 6-3, 3-6, 0-2.

Pēc Kurņikovas zaudējuma tenisa apskatnieki norādīja, ka krievu skaistulei ir lielākas iespēja dabūt lomu nākamajā Džeims Bonda filmā, nevis uzvarēt kādā no "Grand Slam" sērijas turnīriem.

Neraugoties uz Kurņikovas jauno tērpu, skatītāji Melburnas kortos atsaucīgāk uzņēma Eninas spēli. Pirmajā setā 19 gadus vecajai Vimbldonas turnīra finālistei bija vajadzīgas tikai 32 minūtes, lai bez problēmām apspēlētu par gadu vecāko Kurņikovu. Otrajā setā ritēja sīkstāka cīņa. Ar 3-1 vadībā izvirzījās Krievijas spēlētāja, taču Enina panāca neizšķirtu 4-4 un izvirzījās vadībā ar 6-5.

Pēdējā punkta izspēlē kļuva redzams, kādēļ Kurņikovas rēķinā vēl nav neviena uzvarēta turnīra, un pēc mača viņa pati atzina, ka izšķirošajā situācijā nospēlēja slikti. "Svarīgu punktu izcīņā es nenospēlēju labi, taču man ir iespējas uzlabot savu sniegumu nākotnē," norādīja Kurņikova.

Melburna, 15.janv., LETA--REUTERS. Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra pirmās kārtas otrdienas spēļu rezultāti:

(4) Kima Klījstersa (Beļģija) - Kristīne Vīlere (Austrālija)6-2, 6-1
Emanuele Galjardi (Šveice) - (30) Jeļena Ļihovceva (Krievija )6-1, 6-7 (7-9), 8-6
Barbara Švarca (Austrija) - Eva Dirberga (Dānija)6-1, 6-4
(12) Jeļena Dementjeva (Krievija) - Alīna Židkova (Krievija)6-3, 6-2
(16) Iroda Tuljaganova (Uzbekistāna) - Marija Emīlija Salerni (Argentina)6-3, 6-4
(25) Tamarina Tanasugarna (Taizeme) - Selima Sfara (Tunisija)6-4, 6-3
Martina Mullere (Vācija) - (27) Paola Suaresa (Argentina)6-3, 6-4
Žanete Husarova (Slovākija) - Pavlīne Nola (Jaunzēlande)6-1, 6-0
Petra Mandula (Ungārija) - Anke Barna (Vācija)6-4, 6-4
(10) Megana Šonesija (ASV) - Aleksandra Stīvensone (ASV)6-7 (5-7), 6-2, 7-5
Nikole Prata (Austrālija) - Zofija Gubaši (Ungārija)6-7 (6-8), 6-2, 6-3
(7) Amēlija Moresmo (Francija) - Žanete Lī (Taivāna)6-1, 6-0
(29) Tatjana Panova (Krievija) - Alīsija Molika (Austrālija)1-6, 6-3, 10-8