Latvijas orientieriste Sandra Grosberga otrdien izcīnīja 20.vietu Norvēģijā notiekošā pasaules junioru čempionāta vidējās distances finālsacensībās.

A finālā Grosberga distanci veica 31 minūtē un 28 sekundēs, par četrām minūtēm un 31 sekundi atpaliekot no čempiones norvēģietes Anīnes Ālsandas. Tikmēr starp 60 lielā fināla dalībniecēm 53.vietu ieņēma Laura Leiboma.

Tikmēr sieviešu B finālā Kendija Aparjode bija 19.pozīcijā.

Vīriešu konkurencē A finālā piedalījās tikai Alvis Reinsons, kurš starp 60 sportistiem bija 35.vietā, uzvarētājam somam Oli Ojanaho piekāpjoties par sešām minūtēm un 23 sekundēm.

Savukārt B finālā 12.pozīcijā bija EndijsTitomers, bet 34.vietā - Uldis Upītis.

Kā ziņots, čempionāts svētdien iesākās ar sprinta distanci, kurā Grosberga izcīnīja 12.vietu, sasniedzot visu laiku labāko Latvijas sportistu rezultātu pasaules junioru čempionāta sprinta distancēs. Iepriekš 2009.gadā Artūrs Pauliņš bija guvis 13.vietu, bet 2008.gadā Krista Mihailova Zviedrijā izcīnīja 17.vietu.

Pasaules čempionāta turpinājumā ceturtdien tiks aizvadīta garā distance, bet piektdien notiks stafetes sacensības.

Latvija junioru pasaules čempionāta vēsturē tikusi pie vienas godalgas - bronzas 2007.gadā, kad komanda sasniedza trešo labāko rezultātu stafetē.

Pērn pasaules junioru čempionātā augsto astoto vietu vidējā distancē izcīnīja Rūdolfs Zērnis, bet puišu stafetes komanda tika pie piektās vietas.

Kā zināms, Titomers un Upītis vēl jūnija beigās startēja Eiropas jaunatnes čempionātā. Šajās sacensībās U-18 grupā Titomers guva devīto vietu sprintā, bet Upītis tika pie 13.vietas garajā distancē.