Latvijas peldētājs Nikolajs Maskaļenko otrdien izcīnīja astoto vietu Maskavā notiekošajā Pasaules kausa posmā 50 metru brasa distancē.

Priekšsacīkstēs Maskaļenko finišēja ar rezultātu 28,01 sekunde, uzrādot astoto labāko rezultātu un kā pēdējais kvalificējoties sacensību finālam.

Savukārt izšķirošajā peldējumā Maskaļenko distanci noslēdza 28,06 sekundēs un palika pēdējais starp finālistiem. Pārliecinošu uzvaru šajā distancē ar 26,96 sekundēm guva titulētais Kamerons van der Burgs no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR).

Kā ziņots, citi Latvijas sportisti otrdien finālu nesasniedza. Tā Daniils Bobrovs šo pašu 50 metru brasa distanci veica 29,76 sekundēs, sacensības noslēdzot 26.pozīcijā. Sacensībās 100 metros uz muguras Jānis Šaltāns ar 56,29 sekundēm bija devītais un pirmais aiz iespējas piedalīties finālā, bet Pāvels Vilcāns šajā pašā distancē saņēma diskvalifikāciju.

100 metros brasā Aļona Ribakova ar minūti un 12,22 sekundēm ieņēma 12.vietu 14 finišējušo sportistu vidū, bet uz pusi īsākā distancē brīvajā stilā Gabriela Ņikitina ar 26,52 sekundēm ieņēma 16.vietu starp 25 peldētājām.

Tikmēr 100 metros brīvajā stilā Uvis Kalniņš distanci veica 50,48 sekundēs, kas kopsummā deva 20.rezultātu, bet Emīls Pone ar 53,11 sekundēm savā peldējumā bija priekšpēdējais, sacensības noslēdzot 46.vietā 50 sportistu konkurencē.

Savukārt 200 metru brasā Bobrovs finišēja ar rezultātu divas minūtes un 17,09 sekundes, bet Kalniņš bija divas minūtes un 20,73 sekundes ātrs, kas Latvijas peldētājiem deva attiecīgi 17. un 20.pozīciju. Visbeidzot, 50 metru tauriņstilā vīriem no Latvijas sportistiem vislabāko rezultātu uzrādīja Artūrs Pesockis, kurš ar 24,78 sekundēm ieņēma 24.vietu. Par septiņām sekundes simtdaļām lēnāk distanci veica un vienu vietu zemāk palika Šaltāns, bet 29.vietā bija Pone, kurš 50 metrus nopeldēja 25,18 sekundēs.

Pasaules kausa posms noslēgsies trešdien.

Kā zināms, tikai svētdien Krievijas pilsētā Kazaņā noslēdzās pasaules čempionāts ūdens sporta veidos.

No Latvijas peldētājiem augstvērtīgāko rezultātu sacensībās guva Kalniņš, kurš trešdien sasniedza jaunu Latvijas rekordu 200 metru kompleksajā distancē, priekšsacīkšu kopvērtējumā ierindojoties 17.vietā un paliekot pirmais aiz iespējas piedalīties pusfinālā.