Latvijas jaunais smaiļotājs Roberts Akmens svētdien triumfēja Francijā notiekošā Eiropas čempionāta junioriem 200 metru distancē.

Finālbraucienā Akmens finišēja pēc 35,307 sekundēm, tuvāko sekotāju Maksu Lemki no Vācijas apsteidzot par 0,4 sekundēm.

Uz goda pjedestāla Eiropas junioru čempionātā Akmens kāpis jau otro gadu pēc kārtas, jo pērn viņš finišēja otrajā vietā.

Tāpat svētdien astoto vietu A finālā 500 metros izcīnīja cits Latvijas junioru smaiļotājs Aldis Vilde, kurš pirms tam piektdien ieņēma devīto vietu 1000 metros. Savukārt divnieku A finālā juniori Hedijs Brunevics un Dāvis Ciršs finišēja septītie.

Savukārt U-23 grupā 200 metros pēdējā, devītajā vietā A finālā palika smaiļotājs Kaspars Tiklenieks.

Tikmēr junioru smaiļotāja Daniela Kondratova 500 metru distances B finālā svētdien ieņēma piekto vietu, kas kopējā ieskaitē ļāva viņai izcīnīt 14.pozīciju. Savukārt junioru kanoe airētājs Ģirts Jansons izcīnīja sesto vietu 500 metru distances B finālā.

Vēl 500 metros U-23 vecuma grupā septīto vietu B finālā ieņēma smaiļotājs Deniss Volkovs.

Savukārt 200 metros junioru smaiļotāja Laura Skukauska palika B fināla devītajā vietā, kas kopējā ieskaitē deva 18.pozīciju, bet kanoe airētājs Guntars Kundziņš ieņēma astoto vietu B finālā.

Tikmēr U-23 grupā 200 metros smaiļotāja Madara Aldiņa ieņēma astoto vietu B finālā, bet smaiļotāju divnieks Jānis Andersons un Ģirts Alksnis bija septītie ātrākie.