Mačā par tiesībām nākamsezon spēlēt Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijā Latvijas regbija valstsvienība diemžēl piekāpās Horvātijai 10:16 (10:3).

Komandas līdz šim mačam Rīgas Futbola skolas stadionā veica šādu ceļu - Latvija ENC 2B divīzijas turnīra tabulā ieņēma otro vietu (astoņās spēlēs piecas uzvaras un trīs zaudējumi), Horvātija 2A divīzijā - priekšpēdējo ceturto vietu (astoņās spēlēs divas uzvaras un seši zaudējumi). Līdzšinējo septiņu spēļu bilance - horvātiem piecas uzvaras, mūsējiem divas, savukārt IRB rangā komandas faktiski atradās blakus - kaut gan formāli Horvātija ieņem 56. vietu, Latvija - 62., lūk, kādas komandas šķīra abas valstsvienības - Papua-Jaungvineja, Uganda, Singapūra, Taizeme, Kolumbija un Meksika, grūti pat iedomāties, kad ar šīm vienībām varētu tikties Latvija vai Horvātija. Tas viss solīja saspringtu cīņu, kuras iznākumu varēja izšķirt viens veiksmīgs uzbrukums. Tā arī notika, taču tas - par sarūgtinājumu mūsējiem - izdevās horvātiem.

Viņi gan pirmie izvirzījās vadībā 3:0 ar precīzu soda sitienu pēc līdzīgas spēles pirmajās desmit minūtēs, bet tūlīt pat mājinieki ķērās vērsim pie ragiem, stabili pārņēma iniciatīvu, vispirms izlīdzināja rezultātu, (Kristaps Bērziņš ar soda sitienu) bet pēc tam ar septiņpunktu uzbrukumu arī izvirzījās vadībā 10:3 (Matīsa Zalcmaņa piezemējums, Kristapa Bērziņa realizācijas sitiens).  Kaut gan viesiem izdevās vairāki bīstami pretuzbrukumi (reiz Dāvis Zagorskis glāba komandu, kad viesu spēlētājs jau ieskrēja mūsējo ieskaites laukumā!), tomēr kopumā pirmajā puslaikā neliels pārsvars bija Latvijai. Aizsardzībā mūsējie nelaida sāncenšus garām - īpaši jāuzteic arī Naura Bērziņa tvēriens pēdējā minūtē, vienīgi uzbrukumā pietrūka izdomas, bet pirmā spēles puse viesa piesardzīgu optimismu.

Toties otras 40 minūtes sākās pagalam neveiksmīgi - pēc horvātu izpildītā sākumsitiena noteikumus rupji pārkāpa Uldis Saulīte un nopelnīja desmit minūšu noraidījumu. Spēlējot mazākumā, mājinieki sākumā turējās labi, pat izcīnīja tiesības izpildīt soda sitienu (diemžēl tas bija neprecīzs), līdera lomu pārliecinoši uzņēmās Leno Bramanis, tomēr līdz galam izturēt neizdevās, un horvāti ar diviem trāpīgiem soda sitieniem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Spēlējot vienādos sastāvos, cīņa bija līdzīga - vienīgā starpība bija tā, ka Latvijai bija "+1" - kārotais pārsvars ar katru minūti tuvināja vietai Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijā. Un tad kā zibens spēriens no skaidrām debesīm desmit minūtes pirms spēles beigām nāca liktenīgā kļūda - uzbrukumā mūsējie zaudēja bumbu, nepareizs spēlētāju izvietojums laukumā radīja milzu caurumu aizsardzībā, un Džonsons Ņūtons līdz mājinieku ieskaites laukumam tika bez jebkādas pretestības. Vēl, protams, precīzs realizācijas sitiens no vārtu priekšas, un nu jau jāglābjas bija mūsējiem.

Neizdevās. Latvijas izlase centās līdz pēdējam, tomēr sāncenši bez jebkādas panikas noturēja diezgan negaidīti iegūto pārsvaru līdz tiesneša Alekseja Brizgaļina (Krievija) beigu svilpei. Tā nu viss palika pa vecam - Horvātija nākamsezon atkal spēlēs 2A divīzijā, Latvija - 2B divīzijā.

Komandas galvenais treneris Sergejs Lisko sarūgtināts teica, ka tādas kļūdas, kas izšķīra šīs spēles iznākumu, komandām gadās vien reizi vairākos gados. Diemžēl, Latvijas regbistiem tas notika izšķirošajā mačā. Tiesa, treneris arī atzina, ka, otrajā puslaikā vairāk aizstāvoties, mūsu spēlētāji ātrāk zaudēja spēkus, kuru pietrūka uzbrukumu beigu fāzē - tāpēc arī neizdevās tos rezultatīvi pabeigt.

Punktu guvēji. Latvija. Piezemējums: Matīss Zalcmanis (31. min.). Realizācija: Kristaps Bērziņš (32. min.). Soda sitiens: Kristaps Bērziņš (18. min.). Horvātija. Piezemējums. Džeisons Ņūtons (69. min.). Realizācija: Džeisons Ņūtons (70. min.).Soda sitieni: Džeisons Ņūtons 3 (9. min., 51. min., 54. min.).

Latvija: Jānis Skuja (Elmārs Imbras, 66.), Edgars Cīrulis (Guntis Cirša, 66.), Māris Robežnieks (Sandris Jauntēvs, 80.), Uldis Saulīte, Māris Streikišs (Kārlis Garokalns, 40.), Viktors Silvoniks, Emīls Balodis (Ainārs Bērziņš, 76.), Leno Bramanis, Jurijs Baranovs, Valters Raņķis, Dāvis Zagorskis, Vigo Valdavs, Matīss Zalcmanis, Kristaps Bērziņš (Maksims Batrakovs, 67., Ingus Aivars, 74.), Nauris Bērziņš.