Aizvadot pēdējās spēles pirms Pasaules kausa izcīņas, Anglijas regbija izlase sestdien Tvikenemā ar 21:13 (12:3) pārspēja Īriju, Francija Parīzē ar 19:16 (6:9) pieveica Skotiju, bet Velsa Kārdifā ar 23:19 (8:11) uzvarēja Itāliju un traumas dēļ zaudēja divus galvenos pamatsastāva spēlētājus.

Pēc neizteiksmīgās spēles un zaudējuma Francijā angļi izgāza niknumu pret pēdējo divu gadu Sešu nāciju kausa īpašniekiem īriem, dominējot laukumā gandrīz visu spēles laiku. Pirms spēles Īrijas treneris, jaunzēlandietis Džo Šmits brīdināja par ātro aizsargu Džonija Meja un Entonija Vatsona radītajiem draudiem, un viņa bažas izrādījās pamatotas - abi minētie spēlētāji jau līdz 15. minūtei paspēja gūt pa piezemējumam, bet formalitātes nokārtoja desmitais numurs Džordžs Fords. Pirmā puslaika vidū Mejs varēja gūt savu otro piezemējumu, taču video tiesnesis konstatēja piespēli uz priekšu. Otrā puslaika sākumā angļu pārsvars sasniedza 12 punktus (15:3), līdz īri attapās un sakūra pirti pie angļu ieskaites laukuma. Desmitajam numuram Džonijam Sekstonam ar soda sitienu un kapteinim Polam O'Konelam ar piezemējumu dažu minūšu laikā izdevās atjaunot intrigu (15:13), tomēr Anglija izturēja pretinieku spiedienu un ar diviem Ouena Farela soda sitieniem nodrošināja ērtu pārsvaru (21:13). Anglijas uzvara varēja būt pārliecinošāka, taču nerealizēja vairākas lieliskas iespējas, turklāt netika ieskaitīts Ričarda Viglsvērta piezemējums, jo dažas uzbrukuma fāzes pirms tam video tiesnesis konstatēja angļu spēlētāja aizmuguri.

Dramatiski notikumi risinājās kaimiņos Velsā, kur mājinieki ar 23:19 (8:11) pārspēja Itāliju. Pēc lieliskās uzvaras Īrijā velsieši pirmajā puslaikā izskatījās galīgi nekādi, savukārt itāļi bija manāmi atguvušies pēc sakāves Skotijā: jau otrajā minūtē Leonardo Sarto apklusināja tribīnes ar piezemējumu, bet pēc piecām minūtēm Tommazo Alans ar soda sitienu palielināja Itālijas pārsvaru (0:8). Drīz puslaika beigām Velsa atguva pārsvaru ar Džordža Norta piezemējumu un fulbeka Lī Hāfpenija soda sitieniem. Otrajā puslaikā Dans Bigars ar soda sitieniem padarīja Velsas pārsvaru šķietami komfortablu (23:14), bet galavārds piederēja viesiem ar Giljelmo Palacani piezemējumu.

Tomēr Velsas panākums bija īsta "Pirra uzvara" - smagus savainojumus guva Lī Hāfpenijs un devītais numurs Rīzs Vebs, tādējādi dodot briesmīgu triecienu Velsas cerībām izkļūt no "nāves grupas". Hāfpenijs jau vairākus gadus ir galvenais Velsas snaiperis, bet Vebs pēdējās divas sezonas aizvadījis vienkārši izcili gan izlasē, gan "Ospreys" klubā. Ne velti velsiešu leģenda Šeins Viljamss pēc spēles atzina, ka Velsa jau tagad ir sērās, pirms svarīgākā turnīra zaudējot divus no vislabākajiem spēlētājiem. Viņu vietā sastāvā iekļauts Maiks Filipss un Eli Vokers.

Sveikā neizkļuva arī Itālija, kuras kapteinim un daudzus gadus pasaules labākajam astotajam numuram Serdžo Parisem bija nepieciešama kājas operācija. Par laimi, viņa trauma nav tik smaga, kā velsiešu zvaigznēm. Parises klātbūtne ir vitāli nepieciešama, lai itāļiem saglabātos kaut niecīgas cerības izkļūt no grupas.

Tikmēr Francija grūtā cīņā ar 19:16 (6:9) pārspēja Skotiju. Otrā puslaika vidū šķita, ka skotiem izdosies sarūpēt sensāciju, kad Tomijs Seimūrs guva pirmo piezemējumu spēlē un izvirzīja vadībā skotus (12:16), tomēr spēles beigas aizritēja ar nomācošu franču pārsvaru, kas vainagojās ar Fidži dzimušā Noā Naketači piezemējumu (19:16).

Citās spēlēs: Kanāda-Gruzija 16:15, desmitkārtējā Anglijas čempione "Leicester Tigers"-Argentīna 34:55, seškārtējā Anglijas čempione "London Wasps"-Samoa 19:25, ASV-Austrālija 10:47, Japāna-Gruzija 13:10, Rumānija-Tonga 16:21, Kanāda-Fidži 18:47, basku izlase-Urugvaja 19:41.

Anglijai uzvara ļāvusi tai pakāpties pasaules rangu tabulā līdz ceturtajai pozīcijai, savukārt Īrijai divi zaudējumi pēc kārtas maksājuši dārgi - divu nedēļu laikā kritums no rekordaugstās otrās vietas līdz sestajai. Pašlaik Top 20 izskatās šādi: 1. Jaunzēlande (92,89 punkti), 2. Austrālija (86,67), 3. DĀR (85,15), 4. Anglija (85,04), 5. Velsa (84,63), 6. Īrija (84,40), 7. Francija (81,12), 8. Argentīna (78,39), 9. Fidži (77,04), 10. Skotija (75,88), 11. Tonga (75,69), 12. Samoa (75,14), 13. Japāna (72,06), 14. Itālija (70,53), 15. ASV (70,36), 16. Gruzija (69,36), 17. Rumānija (66,28), 18. Kanāda (65,17), 19. Urugvaja (62,11), 20. Namībija (61,54). Pasaules kausa izcīņā piedalīsies visas pirmā divdesmitnieka valstis.

Pasaules kausa izcīņa norisināsies Anglijā no 18. septembra līdz 31. oktobrim. A jeb "nāves grupā" spēlēs Austrālija, Anglija, Velsa, Fidži un Urugvaja, B grupā - DĀR, Skotija, Samoa, ASV un Japāna, C grupā - Jaunzēlande, Argentīna, Tonga, Gruzija un Namībija, bet D grupā - Francija, Īrija, Itālija, Kanāda un Rumānija.

Pasaules kausu divas reizes izcīnījušas Jaunzēlande (1987. un 2011. gadā), Austrālija (1991. un 1999. gadā) un Dienvidāfrika (1995. un 2007. gadā), kā arī vienreiz Anglija (2003. gadā).