Skotijas regbija izlase sestdien, 10. oktobrī Ņūkāslā ar 36:33 (23:26) aizraujošā cīņā pieveica Samoa un iekļuva Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kur 18. oktobrī tiksies ar A grupas uzvarētāju, kas noskaidrosies Austrālijas un Velsas spēlē.

Salinieku regbija cienītāji varēja vien nopūsties, kādēļ Samoa visu turnīru nespēlēja ar tādu enerģiju, ar kādu tā aizvadīja pirmo puslaiku pret Skotiju. Pirmais puslaiks aizritēja ar salinieku izteiktu pārsvaru, taču rezultāts strauji mainījās kā šūpolēs. 4. minūtē ar Tusi Pisi soda sitienu Samoa izvirzījās vadībā (0:3), 7. minūtē Gregs Leidlo izlīdzināja rezultātu (3:3), 10. minūtē pēc ātra uzbrukuma Tusi Pisi atkal izvirzīja vadībā Samoa (3:10), taču jau nākamajā minūtē salinieki rupji kļūdījās pie sava ieskaites laukuma, ļaujot Tomijam Seimūram izlīdzināt rezultātu (10:10), vēl pēc divām minūtēm Manu Leiataua atguva Samoa vadību (10:15).

18. minūtē Leidlo atkal trāpīja soda sitienu (13:15), un jau pēc divām minūtēm Reinolds Lī-Lo izmantoja haosu skotu aizsardzībā (13:20), uz ko pēc trim minūtēm Leidlo atbildēja ar soda sitienu (16:20). Skotija varēja būt gandarīta, ka puslaika vidū zaudēja ar nieka četru punktu starpību, jo Samoa pilnībā dominēja laukumā, un lielākā spēles daļa aizritēja Skotijas ieskaites laukuma tuvumā.

Skotijas situāciju vēl dramatiskāku padarīja Raiena Vilsona dzeltenā kartīte, kas pavisam viegli varēja būt sarkanā, ja spēlētāja kāja būtu trāpījusi nevis pa gulošā pretinieka plecu, bet seju. Pisi palielināja salinieku pārsvaru (16:23). Par spīti spēlei mazākumā Skotija spēja noorganizēt molu pie pretinieku ieskaites laukuma, un Džons Hārdijs 31. minūtē izlīdzināja rezultātu (23:23). Skotu prieki bija īsi, jo uzreiz Samoa sarīkoja kārtējo bīstamo uzbrukumu, un skotus paglāba tikai Tima Nanai-Viljamsa pārkāpums sekundes pirms partnera gūtā piezemējuma. Puslaiku Samoa noslēdza ar Pisi soda sitienu (23:26).

Ja pirmais puslaiks vairāk atgādināja Hārlemas "Globetrotters" priekšnesumu ar punktu birumu, tad otrais puslaiks aizritēja kā īsta izslēgšanas spēle. Pēc pārtraukuma Skotija pakāpeniski noslāpēja Samoa bīstamos uzbrukumus un pārņēma iniciatīvu, ko neatdeva līdz spēles beigām. Saliniekus pievīla disciplīna, nopelnot vienu sodu pēc otra, ļaujot Leidlo līdz puslaika vidum pirmo reizi izvirzīt vadībā Skotiju (29:26), bet izšķirošo piezemējumu guva 72. minūtē, dienvidafrikānim Vilemam Nelam noslēdzot ilgstošu ofensīvu (36:26). 77. minūtē Samoa atdzīvināja intrigu ar Motu Matu'u piezemējumu (36:33), taču Skotija nosargāja uzvaru un izcīnīja kāroto ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Pēc šīs spēles B grupā DĀR ir 16 punkti (+120), Skotijai - 14 punkti (+43), Japānai - 8 punkti (-12), Samoa - 6 punkti (-55), bet ASV (-96) punktu nav. Grupas pēdējais spēlei starp Japānu un ASV ir tikai prestiža nozīme. Ceturtdaļfinālā DĀR 17. oktobrī tiksies ar A grupas otro vietu (visticamāk, Velsu), bet Skotija 18. oktobrī - ar A grupas uzvarētāju (visticamāk, Austrāliju).

10. oktobrī notiks vēl divas spēles: A grupā Tvikenemā Austrālija-Velsa, bet Mančestrā Anglija-Urugvaja.

Pašlaik A grupā Austrālijai (+97) un Velsai (+58) ir pa 13 punktiem, Anglijai - 6 punkti (+1), Fidži - 5 punkti (-17), bet Urugvajai (-139) punktu nav. Austrālijas un Velsas divcīņas uzvarētāja 18. oktobrī ceturtdaļfinālā tiksies ar Skotiju, bet zaudētāja - 17. oktobrī ar DĀR.

Savukārt C grupā Jaunzēlandei ir 19 punkti (+125), Argentīnai - 10 punkti (+64), Gruzijai - 8 punkti (-70), Tongai - 6 punkti (-60), bet Namībijai - 1 punkts (-59). Grupas pēdējā spēlē 11. oktobrī Argentīna tiksies ar Namībiju. Ceturtdaļfinālā Jaunzēlande 17. oktobrī spēlēs ar Francijas un Īrijas spēles zaudētāju, bet Argentīna 18. oktobrī spēlēs ar Francijas un Īrijas spēles uzvarētāju.

D grupā Īrijai (+84) un Francijai (+72) ir pa 14 punktiem, Itālijai - 5 punkti (-24), Rumānijai - 4 punkti (-59), bet Kanādai - 1 punkts (-73). 11. oktobrī Itālija un Rumānija cīnīsies par automātisko ceļazīmi uz 2019. gada finālturnīru, bet Īrija un Francija noskaidros grupas uzvarētāju. Līderu divcīņas uzvarētāja 18. oktobrī ceturtdaļfinālā spēlēs ar Argentīnu, bet zaudētāja - 17. oktobrī ar Jaunzēlandi.

Grupu turnīrs noslēgsies svētdien, 11. oktobrī, bet čempions tiks noskaidrots sestdien, 31. oktobrī. Pasaules kausu līdz šim pa divām reizēm ir izcīnījušas Jaunzēlande (1987. un 2011. g.), Austrālija (1991. un 1999. g.) un DĀR (1995. un 2007. g.), kā arī vienreiz Anglija (2003. g.). Līdz šim nevienai kausa īpašniecei nav izdevies aizstāvēt titulu, savukārt Regbija čempionāta (agrākā Triju nāciju turnīra) uzvarētājai nekad nav izdevies pat iekļūt finālā - 1999. gadā Jaunzēlande zaudēja pusfinālā Francijai, 2003. gadā Jaunzēlande zaudēja pusfinālā Austrālijai, 2007. gadā Jaunzēlande zaudēja ceturtdaļfinālā Francijai, bet 2011. gadā Austrālija zaudēja pusfinālā Jaunzēlandei. Šā gada uzvarētāja Austrālija var lauzt bēdīgo tradīciju.