Latvijas U-16 meiteņu tenisa izlase trešdien Šveicē izcīnīja otro vietu Eiropas kausa izcīņā jauniešiem, vēsta Latvijas Tenisa savienība (LTS).

Latviju turnīrā pārstāvēja Jeļena Ostapenko, Dārta Elizabete Emuliņa un Annija Anna Veinšteina, bet komandas kapteine bija Jeļena Jakovļeva.

Sacensībās Latvijas komandas pirmās pretinieces bija čehietes, kuras tika pieveiktas ar 2-1. Šajā duelī Ostapenko uzvarēja vienspēlē, bet Ostapenko/Emuliņas duets - dubultspēlē.

Pusfinālā Latvijas pārstāvēm bija jācīnās ar itālietēm, kuras tika uzvarētas ar 2-1. Arī šajā cīņā Ostapenko uzvarēja vienspēlē, bet Ostapenko/Emuliņas duets - dubultspēlē.

Finālā Latvijas komanda ar 1-2 piekāpās Krievijai, vienīgo panākumu izcīnot Ostapenko/Emuliņas dubultspēļu duetam.

Pirms tam Sanktpēterburgā notikušajās kvalifikācijas spēlēs Latvijas komanda uzvarēja Turcijas un Spānijas izlases, nodrošinot dalību finālmačos.

Šis panākums nodrošinājis Latvijas U-16 jauniešu izlases dalību junioru Pasaules kausa izcīņas turnīrā, kuram kvalificējās piecas labākās Eiropas komandas. Šis turnīrs norisināsies Barselonā septembra beigās.