Jau iesildīšanās laikā bija redzams, ka Penai ir kādas kājas muskuļa problēmas, par ko liecināja daudzie apsēji. Viņa diezgan bāli iesāka spēli, pēc trešā geima palūdza medicīnisko palīdzību un pēc konsultācijas nolēma noslēgt spēli.

Tagad Pekinas turnīra ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar rumānieti Soranu Kirsteu, kura negaidīti ar 6-1, 7-5 pārspēja ar ceturto numuru izsēto čehieti Karolīnu Pliškovu.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko ieguva 215 ieskaites punktus WTA pasaules rangā, bet ar to nepietiek, lai nākamnedēļ turpinātu savu kāpumu pasaules rangā. Lai apsteigtu virs viņas esošās Karolīnu Vozņacki un Venusu Viljamsu, Latvijas tenisistei Pekinā jāaizcīnās līdz finālam.

Pekinas turnīrs: Jeļena Ostapenko - Šuai Pena
Šuai Pena pēc konsultācijas ar mediķi nolemj izstāties no turnīra. Ķīnas tenisiste dodas pie Ostapenko un apsveic Latvijas tenisisti ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā
Ķīnas tenisiste pēc konsultācijas ar treneri lūdz medicīnisko palīdzību. Ostapenko to izmanto un palūdz treneres Medinas Garigesas konsultāciju.
Ostapenko - Pena 3-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuĶīnas tenisistei ļoti bāls sniegums mača sākumā. Turklāt acīmredzami viņai ir problēmas ar aktīvāku spēli, jo ir kaut kāds kājas savainojums.Nedroša pirmā izspēle, tad dubultkļūda. Ostapenko nedaudz palīdz pretiniecei, pieļaujot kļūdu un tad neveikli uzņemot Penas pirmo servi (30-30). Tad atkal neizdodas normāli uzņemt servi (40-30). Beidzot Ostapenko uzņem labi servi un uzreiz tiek pie punkta (40-40). Vēl viens agresīvs Ostapenko sitiens un viņa tiek atkal pie breikpunkta.  To ķīniete atspēlē, bet mirkli vēlāk Ostapenko tiek pie vēl vienas breikbumbas. Ostapenko netrāpa brīvā kvadrātā un neizmanto iespēju. Pena izsita autā un šo breikbumbu ar labi uzņemtu servi izmanto Ostapenko
Ostapenko - Pena 2-0Ostapenko serves geimu sāk ar dubultkļūdu. Turpinājumā, sanākot servēm, Ostapenko gūst četrus punktus pēc kārtas un uzvar geimu
Ostapenko - Pena 1-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuJau pirmajā izspēlē Pena tīri gūst punktu, saņemot skaļus aplausus tribīnēs, Noteikti, ka mājinieku atbalsts Ķīnas tenisistei būs stimuls, lai censtos apturēt lieliskā formā esošo Ostapenko.Geima turpinājums gan paiet Ostapenko zīmē, kas daudzpusīgi spēlē un iegūst dubulto breikpunktu (15-40). To uzreiz izmanto Ostapenko ar teicamu forhendu.
Spēle sākusies.Pirmā servē Šuai Pena
Ostapenko Pekinas turnīru sāka tikai vakar ar otrās kārtas maču. Uzvara divos setos, bet spēle diezgan nestabila un viļņaina. http://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-ar-uzvaru-divos-setos-sak-pekinas-premier-turniru.d?id=49300933
Abas tenisistes savā starpā līdz šim nav spēlējušas. Ostapenko pasaules rangā ieņem astoto vietu, bet turnīrā izlikta ar devīto numuru. 31 gadu vecā Pena pasaules rangā ieņem 25. vietu.
Jeļena Ostapenko ceturtdiens rītā pēc Latvijas laika centīsies sasniegt Pekinas "Premier" turnīra jeb "China Open" ceturtdaļfinālu. Viņas pretiniece trešās kārtas spēlē būs mājiniece Šuai Pena.