Kvalifikācijas sacensību pirmās kārtas mačā Ostapenko, kura WTA rangā atrodama 85.pozīcijā, ar 6-4, 6-4 pieveica japānieti Nao Hibino, kura pasaules rangā meklējama 56.vietā un kura atlases turnīrā bija izlikta ar augsto trešo numuru.

Abas tenisistes aizvadīja gana spraigu maču, taču Ostapenko pirmajā setā nonāca vadībā ar 4-0. Pārsvaru Latvijas sportiste gan nosargāt neprata, un japāniete panāca 4-4, tomēr Ostapenko izdevās gūt panākumu seta izskaņā.

Otrajā setā abas tenisistes turpināja līdzvērtīgu spēkošanos, bet tā izskaņā Hibino trīs reizes pēc kārtas zaudēja geimus pie savas serves, kas arī bija izšķirošais, kāpēc Ostapenko guva panākumu.

Par kvalifikācijas turnīra otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 13 WTA ranga punktus.

Ostapenko pret Hibino savas karjeras laikā vēl nebija spēlējusi.

Lai sasniegtu Dubaijas turnīra pamatsacensības, nepieciešams pārvarēt trīs kvalifikācijas kārtas. Otrajā kārtā Ostapenko sacentīsies pret amerikānieti Betāniju Mateku-Sendsu, kura pasaules rangā atrodama 77.pozīcijā.

Tikmēr zaudējumu šī paša turnīra kvalifikācijas sacensību pirmajā kārtā piedzīvojusi Latvijas otrā rakete Sevastova, kura ar 3-6, 3-6 pārliecinoši piekāpās pasaules ranga 72.vietas īpašniecei un atlasē ar astoto numuru izliktajai Ukrainas pārstāvei Katerina Bondarenko.

Šajā mačā Sevastova kopumā sešas reizes zaudēja geimu pie savas serves, kamēr pati pretinieci, tai servējot, spēja uzvarēt vien trīsreiz.

Šo turnīru Sevastova, kura ir pasaules 103.rakete, noslēgusi ar vienu WTA vienspēļu ranga punktu.

Zīmīgi, ka Sevastova Ukrainas tenisistei zaudējusi visās trīs savstarpējās spēlēs, bet šogad Latvijas sportiste ne reizi piecu maču laikā nav spējusi uzvarēt kādu no ranga pirmā simtnieka tenisistēm.

Līdz šim Latvijas sportiste Dubaijas turnīrā bija piedalījusies divas reizes, ikreiz aizkļūstot līdz pamatsacensību otrajai kārtai.