Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien neiekļuva Maskavas "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālā.

Pirmā seta pirmajā pusē latvieši nonāca četru punktu iedzinējos, tomēr turpinājumā izdevās pietuvoties līdz vienam punktam. Tad brazīliešiem atkal izdevās atjaunot pārsvaru, ko nosargāja līdz seta beigām.

Otrais sets iesākās cīņā, kas ritēja punkts punktā. Latviešiem izdevās iegūt divu punktu pārsvaru, tomēr līdz tehniskajam pārtraukumam pretinieki izvirzījās vadībā (10:11). Saspringtas cīņas turpinājumā nevienam no duetiem ilgu laiku neizdevās iegūt vajadzīgo divu punktu pārsvaru. Beigās labāk nospēlēja brazīlieši, izslēdzot latviešus no turnīra.

Izslegšanas spēļu pirmajā kārtā Samoilovs/Šmēdiņš trīs setu cīņā, kas ilga 55 minūtes, ar rezultātu 2-1 (24:22, 18:21, 15:10) pārspēja meksikāņus Huanu Virgenu un Lombardo Ontiverosu (24).

"Spēles sākumā es biju miegains. Viņi bija vadībā ar 1:8, bet tad mēs sākām atspēlēties un uzvarējām pirmo setu. Pēc zaudēta otrā seta mums jau gāja daudz labāk," Starptautiskās Volejbola federācijas preses pārstāvim sacīja Aleksandrs Samoilovs.

Jau vēstīts, ka grupu turnīra pirmajā spēlē trešdien Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-0 (21-17, 21-19) uzvarēja Krievijas pludmales volejbolistus Dmitriju Barsuku/Jaroslavu Koškarevu, tad ar 2-1 (19-21, 21-14, 15-12) uzvarēja Filipu Gabatūleru/Mirko Gersonu, bet grupas pēdējā spēlē zaudēja spāņiem Pablo Ereram/Adrianam Gaviram.

Jau ziņots, ka trīs Latvijas duetiem otrdien neizdevās pārvarēt kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu. Zaudējumus piedzīvoja Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns, Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs, bet dāmu konkurencē Alise Lece/Marta Ozoliņa.Visi trīs Latvijas dueti tika ierindoti dalītā 41. vietā, nopelnot pa 40 reitinga punktiem.

Maskavā risinās pirmais no šosezon pieciem plānotajiem Pasaules tūres "Grand Slam" posmiem. Līdzīga līmeņa turnīri tiks aizvadīti arī ASV (divi posmi), Japānā un Polijā. "Grand Slam" turnīrā Maskavā volejbolisti sadalīs 800 000 ASV dolāru lielu naudas balvu fondu.