Argentīnas futbola izlase Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē sestdien ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Beļģijas valstsvienību, pirmoreiz kopš 1990.gada iekļūstot starp sacensību labākajām četrām komandām.

Argentīnas izlases labā vienīgos vārtus jau astotajā spēles minūtē guva Gonsalo Igvains. Argentīnas izlase tagad pusfinālā tiksies ar Nīderlandi vai Kostariku.

Jau pašā spēles ievadā Argentīnas izlases uzbrucējs Ezekvels Laveci tika pie iespējas bīstami piespēlēt soda laukumā Igvainam, tomēr bumbu pārtvēra beļģu aizsardzības līnijas līderis Vensāns Kompanī. Tomēr jau astotajā minūtē argentīniešiem izdevās rezultātu atklāt, kad pēc veiksmīgas Lionela Mesi spēles un Anhela di Marijas piespēles neatvairāmi ar pirmo pieskārienu sita Igvains. Beļģi centās atbildēt ar Kevina de Braunes sitienu no patālas distances, tomēr tas nebija precīzs.

$d_id=116; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/FIFAWorldCup2014/fifa2014star.inc' ?>

Pamazām Beļģijas izlase ieguva teritoriālo pārsvaru un regulāri iekārtojās pretinieku laukuma pusē, tomēr argentīniešu vārtsargam Serhio Romero savu komandu glābt nenācās. Drīz pēc tam laukumu traumas dēļ nācās pamest di Marijam, kurš īsi pirms tam tika pie iespējas sist no labas pozīcijas, tomēr viņa raidījumu bloķēja Kompanī. Puslaika izskaņā no pašas soda laukuma robežas ļoti bīstamu soda sitienu izpildīja Mesi, kura raidītā bumba aizspurdza virs vārtu pārliktņa. Savukārt otrā laukuma pusē pie labākās iespējas Beļģijas izlases rindās tika Kevins Mirallass, kurš ar galvu raidīja bumbu vien mazliet garām vārtiem.

Otrā puslaika sākumā aktīvāki uzbrukumu veidošanā bija argentīnieši, kuru rindās Igvains neizmantoja teicamu iespēju panākt 2:0 - ātrā uzbrukuma noslēgumā pēc lieliska individuālā gājiena uzbrucējs raidīja bumbu pa Tibo Kurtuā sargāto vārtu pārliktni. Spēles 60.minūtē Beļģijas izlases sastāvā laukumā tika sūtīti uzbrucēji Romels Lukaku un Drīss Mertenss, bet minūti vēlāk no ļoti labas pozīcijas pāri vārtiem ar galvu sita Maruāns Fellaini. Beļģijas izlase uzbrukumos sāka doties ar lieliem spēkiem, padarot spēles ritējumu ļoti strauju.

Lai arī Beļģijas izlases centieni tuvoties pretinieku vārtiem bija bīstami, pēdējā brīdī futbolistiem allaž patraucēja sāncenši vai pašu neprecizitātes. Sešas minūtes pirms cīņas beigām bumba pēc bīstama rikošeta lidoja gar pašu Romero sargāto vārtu stabu. Pamatīga burzma pie Argentīnas komandas vārtiem radās četras minūtes vēlāk, tomēr galu galā tā nonāca Romero rokās. Cīņas pēdējās minūtēs beļģiem uzbrukumi vairs nekādi nevedās, bet vienā no Argentīnas pretuzbrukumiem Kurtuā spēja atvairīt Mesi sitienu izgājienā viens pret vienu. Noslēdzošajās sekundēs bumba tika nogādāta argentīniešu soda laukumā, taču Lukaku piespēli pārtvēra Martins Demičelis, bet Aksels Vitsels bumbu raidīja vārtiem pāri.

Beļģijas izlases 19 gadus vecais uzbrucējs Divoks Oridži šajā mačā kļuva par gados jaunāko Pasaules kausa ceturtdaļfināla spēles sākumsastāva futbolistu kopš 1958.gada, kad 17 gadu vecumā starta sastāvā laukumā devās leģendārais brazīlietis Pelē.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.