2014.gada Pasaules kausa finālturnīru piektdien ar uzvaru sāka Meksikas futbola izlase, kuras panākumu nespēja ietekmēt divas rupjas tiesnešu kļūdas.

Meksikas futbolisti A grupas mačā ar 1:0 (0:0) pieveica Kamerūnu, svinot pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīros pār kādu no Āfrikas valstīm. Vienīgos vārtus mača 61.minūtē guva Orive Peralta, kurš bija pirmais pie Kamerūnas vārtsarga Čārlza Itandjes atsistās bumbas.

Tomēr jau pirmajā puslaikā lielāku uzmanību nekā futbolisti iemantoja atkal tiesneši – kolumbieši Vilmars Roldans, Umberto Klaviho un Eduardo Diass. Pirmajās 30 minūtēs bumba trīs reizes ielidoja vārtos – divreiz izcēlās Meksikas uzbrucējs Džovanni dos Santošs, bet reizi – kamerūnietis Čupo Motings. Ja kamerūnieša "gols" tika gūts, kad bija aizmugure, tad dos Santoša abus vārtu guvumus soģi kļūdaini nefiksēja. Abos gadījumos līnijtiesnesis pacēla karodziņu, signalizējot par aizmuguri, taču abas reizes līnijtiesneša lēmums bija rupji kļūdains.

$d_id=4; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/FIFAWorldCup2014/fifa2014star.inc' ?>

Ņemot vērā jau ceturtdien notikušo skandālu atklāšanas spēlē, kurā par apšaubāmu pārkāpumu tiesneši norādīja uz 11 metru soda sitiena punktu, visticamāk, ka tuvākajās dienās masu mediju un līdzjutēju uzmanības centrā nonāks FIFA tiesnešu kvalifikācijas apspriešana.