Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Francijas futbolisti pieveic Urugvaju un iekļūst Pasaules kausa pusfinālā

Pasaules kausa izcīņas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē piektdien Ņižņijnovgorodas stadionā spēkojas Francijas izlase ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Urugvajas valstsvienību un kļuva par pirmo pusfinālisti.

Fracijas izlase vadībā izvirzījās mača 40. minūtē, kad pēc Antuāna Grīzmana izpildītā brīvsitiena bumbu ar galvu vārtos raidīja Rafaels Varāns. Mačs turpinājās pietiekami līdzīgā cīņā, taču Grīzmans 61. minūtē dubultoja savas komandas pārsvaru. Viņš izdarīja tālsitienu, un Urugvajas vārtsargs Fernando Muslera rupji kļūdījās, ielaižot bumbu savos vārtos. Atlikušajā mača laikā Urugvajas centieni atspēlēties cieta neveiksmi, un Francija diezgan droši sasniedz pusfinālu.

Pusfinālā Francijas izlases pretinieki būs Beļģijas un Brazīlijas pāra uzvarētāji. Arī šis mačs tiks aizvadīts piektdien. Par otro vietu pusfinālā cīnīsies Krievijas un Horvātijas, kā arī Anglijas un Zviedrijas valstsvienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/4 fināls: Urugvaja - Francija
Francijas izlases pretinieki Pasaules kausa pusfinālā būs Beļģijas un Brazīlijas pāra uzvarētāji. Piektdienas vakarā tiks aizvadīta arī šis mačs.
90+3. min. Francija veica taktisko maiņu. Grīzmans pameta laukumu, bet Fekirs nāca viņa vietā.
88. min. Aizvadītajās epizodēs laukumā ritēja līdzīga cīņa, bet nevienai no komandām nebija labas vārtu gūšanas iespējas. Francijas izlase veica otro spēlētāju maiņu, un Mbapē tika nomainīts pret Dembelē.
80. min. Francijas izlase veic pirmo spēlētāju maiņu, un Toliso vietā laukumā iznāca Nzonzī.
79. min. Urugvajas valstsvienība pēdējās minūte mēģina izdarīt spiedienu uz Francijas vārtiem, lai atjaunotu intrigu šajā mačā.
73. min. Nandesa vietā laukumā iznāca Uretaviskaja.
73. min. Francijas izlases spēlētājs Toliso izdarīja sitienu ārpus soda laukuma, tēmējot vārtu tālajā stūrī, bet bumba lidoja pāri vārtiem.
68. min. Starp abu komandu spēlētājiem sākās grūstīšanās un asumi. Situāciju iesāka Mbapē, kurš pietēloja pēc vieglas sadursmes ar pretinieku. Rodrigess un Mbapē saņēma pa dzeltanajai kartītei.
64. min. Rodrigess sita pa Francijas izlases vārtiem, taču bumba lidoja gar vārtu stabu.
61. min. Urugvaja - Francija 0:2Francijas izlase ātrā uzbrukumā saspēlējās gar soda laukuma, bet tad Antuāns Grīzmans izdarīja tālu un viltīgu sitienu pa vārtiem. Urugvajas vārtsargs Fernando Muslera kļūdījās. Viņš bumbu skāra, bet tā ielidoja vārtos.
59. min. Urugvajas izlase veica dubulto spēlētāju maiņu, un Stuani un Bentakurs pameta laukumu, savukārt viņu vietā nāca Rodrigess un Gomess.
58. min. Urugvajas futbolisti izveidoja ofensīvu uz Francijas izlases vārtiem, taču Francijas aizsardzības līnija spēlēja veiksmīgi.
51. min. Pogbā lēca pēc bumbas, bet Mulera ar dūri aizsita to prom. Francijas izlases viduslīnijas balsts guva nelielu sasitumu, bet spēli varēja turpināt.
47. min. Grīzmans iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Urugvajas vārtsargs Muslera bumbu viegli tvēra. Tad Muslera spēlēja pārdroši un mēģināja Grīzmanu apspēlēt, taču pazaudēja bumbu, kas pēc tam izripoja ārpus laukuma.
Sācies 2. puslaiks.
Urugvaja - Francija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
44. min. Ugo Loriss skaistā lēcienā glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Kaseress sita ar galvu vārtu apakšējā stūrī, bet vārtsargs ar plaukstu bumbu atvairīja.
42. min. Nandess uzsita pa vārtiem, taču Francijas izlases vārtsargam Lorisam šī epizode nekādas grūtības nesagādāja.
40. min. Urugvaja - Francija 0:1Francijas izlase ieguva brīvsitiena iespēju. Antuāns Grīzmans centrēja bumbu soda laukumā, un Rafaels Varāns apsteidza visu pretinieku un izdarīja precīzu sitienu vārtos ar galvu.
38. min. Bentakurs rupji nogāza Toliso, un saņēma brīdinājumu par šo pārkāpumu.
36. min. Suaress iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Francijas aizsargi nospēlēja precīzi. Tam sekoja otrā tempa uzbrukums, un Vesino mēģinājums gūt vārtu nesagādāja problēmas Lorisam.
30. min. Francūži atkal saasināja situāciju pie Urugvajas vārtiem. Neviens no spēlētājiem pie bumbas netika. Tomēr spēles gaitu raksturo arī piespēļu precizitāte - 75% Francijai, bet 59% Urugvajai.
27. min. Francijas izlasei ar katru nākamo minūti laukumā pārsvars pieaug, bet vārtu gūšanas iespējas neveidojas. Tad Muslera pārtvēra Francijas futbolista piespēli soda laukumā.
19. min. Pogbā ar optimistisku sitienu no tālās distances izmēģināja savu veiksmi, taču bumba lidoja pāri.
16. min. Mbapē ar galvu izdarīja sitienu pa Urugvajas vārtiem, bet bumba lidoja pāri. Muslera palēcās, bet moments nebija pārāk draudīgs.
14. min. Francijas izlases vārtsargs Loriss iesaistījās spēlē, kad Suaress lēcienā ieguva bumbu un raidīja to vārtu virzienā. Bumbas lidojuma virzienu mainīt lūkoja Stuani.
11. min. Grīzmans izpildīja brīvsitienu un centrēja bumbu soda laukumā. Francijas aizsargs Varāns līdz bumbai aizsniedzās, bet sitiens pa vārtiem neizdevās.
7. min. Francijas futbolisti atbildēja ar savu uzbrukumu. Mbapē un Grīzmans izcēlās ar savu individuālo meistarību, bet sitiens netika izdarīts.
5. min. Urugvajas valstsvienībai izdevās vēl viens uzbrukums, šoreiz pa labo malu. Bumba tika raidīta vārtu virzienā, taču tā noripoja gar tālo vārtu stabu.
4. min. Spēles sākumā komandas cīnījās par teritoriju laukumā, bet tad Urugvaja pa kreiso malu iesāka uzbrukumu. Suaress ieguva bumbu soda laukumā, bet sitiens ar kreiso kāju tika bloķēts.
Urugvajas valstsvienībai šajā mačā vismaz spēles pirmajā daļā būs jāiztiek bez Edinsona Kavani, kurš duelī pret Porguāli guva savainojumu. Kristians Stuani dosies viņa vietā pamatsastāvā. Francijas izlasei šajā mačā nevarēs palīdzēt pussargs Blēzs Matuidī, kurš iepriekšējos mačos iekrājis divas dzeltenās kartītes. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1015216964803973120
Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā Krievijā piektdien sākas ceturtdaļfinālu izspēle, un pirmajā duelī par vietu pusfinālā Ņižņijnovgorodā spēkojas Urugvajas un Francijas izlases. Francijas futbolisti C apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu. Vispirms tika gūtas uzvaras 2:1 pār Austrālija un 1:0 pār Peru, bet apakšgrupu turnīra noslēgumā tika nospēlēts neizšķirti 0:0 ar Dāniju. Astotdaļfinālā francūži spraigā cīņā ar 4:3 pārspēja Argentīnu. Savukārt Urugvaja A apakšgrupā palika nepārspēta, izcīnot pirmo vietu. Turnīra ievadā urugvajieši ar vienādiem rezultātiem 1:0 uzvarēja Ēģipti un Saūda Arābiju, kam sekoja pārliecinošs panākums 3:0 pār Krieviju. Pēc tam astotdaļfinālā ar 2:1 tika pārspēta 2016. gada Eiropas čempione Portugāle.