Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Francijas futbolisti skaistā stilā apbēdina Mesi un Argentīnu

Par 2018. gada Pasaules kausa pirmo ceturtdaļfināla dalībnieci sestdien, 30. jūnijā, kļuva Francijas futbola izlase, kas Kazaņā aizraujošā cīņā, parādot skaistu spēli, ar 4:3 (1:1) pieveica Argentīnas valstsvienību.

Tādējādi Francija turpina savu uzvaru sēriju Pasaules kausa 1/8 finālu cīņās, uzvart visos piecos dueļos. Tikmēr Argentīna ar savu lielāko zvaigzni Lionelu Mesi atvadās no Pasaules kausa un pirmo reizi kopš 1994. gada nespēlēs ceturtdaļfinālā.

Tagad ceturtdaļfinālā francūži 6. jūlijā tiksies ar Urugvajas un Portugāles dueļa uzvarētāju.

Francijas izlases sastāvā spilgtu maču aizvadīja talantīgais Kilians Mbapē, kurš nopelnīja 11 metru sitienu un guva divus vārtus. Uzvarētājiem pa vieniem vārtiem guva Antuāns Grīzmans un Benžamēns Pavārs. Savukārt Argentīnas sastāvā ar vārtu guvumiem izcēlās Gabriels Merkado, Anhels di Marija un Serhio Agvero.

Francijas izlases rindās 19 gadus vecais Mbapē mača ievadā ielauzās pretinieku soda laukumā, kur pret viņu noteikumus pārkāpa Markoss Roho. Tiesnesis piešķīra 11 metru sitienu, kuru 13.minūtē realizēja Grīzmans. Pirmā puslaika izskaņā gan rezultātu ar skaistu sitienu izdevās izlīdzināt di Marijam, kurš bumbu tīklā sita 41.minūtē.

Rādīt visus spēlētājus

Otrajā puslaikā argentīniešiem izdevās panākt pārsvaru, kad 48.minūtē Merkado pielaboja Lionela Mesi sitienu pa vārtiem. Tomēr Francija uzsāka pakaļdzīšanos un 57.minūtē ar skaistu sitienu izcēlās Pavārs, kurš izlīdzināja rezultātu.

Spēles 64.minūtē Francija atguva pārsvaru pēc Mbapē sitiena no tuvas distances, bet talantīgais Parīzes "Saint-Germain" futbolists 68.minūtē izmantoja argentīniešu nesaprašanos aizsardzībā un guva savus otros vārtus mačā.

Spēles turpinājumā Argentīnas sastāvā vienus vārtus atspēlēja uz maiņu nākušais Agvero, tomēr tas notika par vēlu, jo Agvero vārtus guva otrajā kompensācijas laika minūtē. Rezultāts vēstīja 4:3 Francijas labā, Didjē Dešāna vadītajai izlasei iekļūstot ceturtdaļfinālā.

PK futbolā, 1/8 fināls: Francija - Argentīna
Francija - Argentīna 4:3. Spēle noslēgusies
Rupji nospēlē argentīnieši. Laukuma vidū nogāž Pogbā un tad viņam spēcīgi iesper ar bumbu. Tiesnesis to palaiž garām, bet iedod pa dzeltenai kartītei abu komandu spēlētājiem.
2. puslaika kompensācija 4 minūtes
90+3 min. Francija - Argentīna 4:3Agvero gūst trešos vārtus un atjauno intrigu spēlē. Tiesa, Argentīnai atlikušas nepilnas 2 minūtes
Dešams līdzjutējiem pa prieku nomaina arī Mbapi.
85. min. Mesi ielaužas soda laukumā, bet sitiens nesanāk.
83. min. Francijas treneris Dešams pārliecināts par savu komandu - tiek nomainīts līderis Antuāns Grīzmans.
73. min. Francijas pretuzbrukums trijatā pret vienu aizsargu. Pēc saspēles Mbape gribēja nomest bumbu Grīzmanam, kurš bija brīvs, bet pieļauj tehnisko brāķi.
69. min. Grīzmanam laba situācija soda laukumā, pēc sitiena bumba trāpa vārtu tīklam no ārpuses.Argentīnas izlase izskatās "nokdaunā".
68. min. Francija - Argentīna 4:2Mbapeeee!!!! Ātrs uzbrukums un Mbape spēcīgi raida bumbu vārtos. Francijai trīs "goli" 11 minūtēs un divu vārtu pārsvars
64. min. Francija - Argentīna 3:2Atkal pa kreiso malu iziet Ernandess, seko piespēle soda laukumā. Pirmo sitienu bloķē argentīnieši, bumbu uztver Mbape, kurš veica pāris soļus un precīzi sit vārtos
57. min. Francija - Argentīna 2:2Pēc izgājiena no kreisās malas seko piespēle uz soda laukuma līniju, kur Pavāram sanāk fantastisks un, galvenais, precīzs sitiens devītniekā! Abas komandas sagādā fantastisku šovu līdzjutējiem
55. min. Argentīnas futbolisti nesapratās ar vārtsargu Armani, to pamanīja Grīzmans. Francūzis gan paspēj pielikt kāju, bet bumba lido garām vārtiem.
48. min. Francija - Argentīna 1:2Argentīniešu centrējumu francūži atvaira, bet seko Mesi sitiens, kuru nedaudz pielabo Merkado. Francūži nepaspēja iziet no laukuma un aizmugure nebija.
47. min. Di Marija skaisti izspraucas starp diviem aizsargiem un tiek nogāzts kreisajā malā netālu no soda laukuma.
Francija - Argentīna 1:1. Sākas 2. puslaiks
Argentīna veic maiņu pārtraukuma - brīdinājumu saņēmušo Roho nomaina Facio.
Pirmajā puslaikā tris dzeltenās kartītes, visas argentīniešiem. Maskerano līdz ar to ieraksta savu vārdu (un uzvārdu) futbola statistikas vēstures lappusēs.https://twitter.com/GracenoteLive/status/1013071560452780033
Francija - Argentīna 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks
41. min. Francija - Argentīna 1:1Argentīna kreisajā malā izmet autu, pēc saspēles bumba nonāk tuvu soda laukumam pretī tieši vārtiem. Di Marija netraucēts uztver bumbu, pārliek uz kreiso kāju un ar perfektu sitienu raida bumbu devītniekā
37. min. Mesi tiek līdz soda laukumam un tiek atbruņots. Bez noteikumu pārkāpuma.
Argentīnai teritoriāli liels pārsvars (67% pret 33% bumbas kontrolē), bet laukumā neapstrīdami šobrīd labāka ir Francija.
31. min. Mbape atkal ieiet soda laukumā, bet šoreiz viņu aptur noteikumu ietvaros.
26. min. Grīzmans ieiet soda laukumā pa labo malu, pie gala līnijas piespēle uz vārtu priekšu, bet argentīniešu vārtsargs Armani "nolasa" piespēli un tver bumbu.
21. min. Šoreiz soda sitienu izpilda Pogbā. Spēcīgs sitiens pāri vārtiem
19. min.  Izcila tāla piespēle Mbapem. Francijas ātrais uzbrucējs atkal tiek nogāzts, bet šoreiz burtiski dažus centrimetrus pirms soda laukumaDzelteno kartīti par šo pārkāpumu saņem Taljafiko.
13. min. Francija - Argentīna 1:0Grīzmans ar kreiso kāju lieliski realizē 11 metru soda sitienuhttps://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013063392129638400
11. min. "Pendele" uz Argentīnas vārtiemFantastiskā ātrumā no savas laukuma puses aizlido Mbape, kuru soda laukumā nogāz Roho. Argentīnietim dzeltenā kartīte, ber Francijai laba iespēja izvirzīties vadībā.https://twitter.com/WorldCupStuff18/status/1013064327786631168
9. min. Grīzmanam teicam sitiens no soda sitiena ar kreiso kāju - bumba trāpa pa pārliktni.
8. min. Mbape tiek nogāzts pie soda laukuma līnijas. Laba situācija francūžiem.
3. min. Francūži spēles sākumā parāda, ka nedomā respektēt zvaigznes - Mesi saņem jau pirmo triecienu pa kājām.
Spēle sākusies
Francija un Argentīna savā starpā tikušās 11 reizes. Francūžiem ir tikai divas uzvaras šajos mačos. Tomēr Argentīnai sevišķi nevajadzētu līksmot par šo statistiku, jo cits fakts liecina pret viņiem - četrus mačus pēc kārtas argentīnieši nespēj uzvarēt Eiropas komandu.
Komandas iznākušas laukumā. Tagad skanēs valstu himnas un pēc tam sāksies spēle.
Priekšsacīkstes aizritējušas, sākas svarīgākais - Pasaules kausā šodien sākas "play off". Kā pirmās 1/8 finālā attiecības noskaidros Francija un Argentīna. Vienai no potenciālajām favorītēm turnīrs šodien būs beidzies...