Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Francijas futbolisti trešo reizi 20 gadu laikā iekļūst Pasaules kausa finālā

Par 2018. gada Pasaules kausā pirmo finālisti otrdien, 10. jūlijā, kļuva Francijas futbola izlase, kas pusfināla spēlē Sanktpēterburgā ar 1:0 (0:0) pieveica Beļģijas valstsvienību.

Par spēles galveno varoni kļuva Samjuels Umtiti, kurš 51. minūtē pēc stūra sitiena precīzi sita ar galvu.

Francija trešo reizi pēdējo 20 gadu laikā spēlēs Pasaules kausa finālā. 1998. gadā francūži savās mājās triumfēja Pasaules kausa finālturnīrā, pēc 2006. gadā Vācijā finālā francūži pēcspēles sitienu sērijā atzina Itālijas pārākumu.

Tagad 2018. gada Pasaules kausa finālā 15. jūlijā Maskavā francūži tiksies ar Angliju vai Horvātiju. Savukārt Beļģija dienu iepriekš Sanktpēterburgā aizvadīs spēli par bronzas medaļām ar Anglijas un Horvātijas dueļa zaudētājiem.

Komandas spēli iesāka diezgan piesardzīgi, rūpīgi veidojot uzbrukumus un cenšoties rast ceļu uz pretinieku vārtiem. Pirmie "atvērās" beļģi - Tobija Alderveirelda iespaidīgā lēcienā atvairīja Francijas vārtu vīrs Igo Lorī. Puslaika izskaņā jau aktīvāka bija Francija, kuras rindās labu iespēju neizmantoja Benžamins Pavārs.

Otrā puslaika sākumā Beļģijas pirmais centiens gūt vārtus bija nesekmīgs, bet drīz jau Francija atzīmējās ar vārtu guvumu. Beļģi izsita bumbu aiz gala līnijas, sekoja stūra sitiens un pēc centrējuma Umtiti apsteidza augumā krietni raženāko Maruānu Fellaini, raidot ar galvu bumbu vārtos.

Turpinājumā Beļģija centās pārņemt iniciatīvu, vairāk kontrolēja bumbu, bet Francija atbildēja ar saviem ātrajiem uzbrukumiem, kuros īpaši bīstams ir jaunais talants Kilians Mbape. Francija mača izskaņā pretuzbrukumos vairākās epizodēs varēja gūt vārtus, tomēr allaž kaut kas pietrūka. Savukārt Beļģijas futbolistu lielā apņēmība labas iespējas neradīja, francūžiem svinot uzvaru un iesoļojot finālā.

Francija - Beļģija 1:0. Spēle noslēgusies
90+5 min. Tolisso varēja pielikt punktu spēlei, bet Kurtuā glābj Beļģiju
Mbape saņem brīdinājumu, jo viltīgi pēc svilpes pasita bumbu uz priekšu un neļāva beļģiem uzsākt uzbrukumu.
2. puslaika kompensācija 6 minūtes.
87. min. Kantē saņem brīdinājumu par vairākiem pārkāpumiem pret Azāru.Seko bīstams soda sitiens, Francija ar grūtībām izsit bumbu no soda laukuma.
86. min. Matuidi pēc sadursmes tomēr īsti neatgūstas un viņa vietā iznāk Tolisso.Matuidi lēnā došanās uz maiņu, pirms tam arī nokrišana zālājā izpelnās skaļus svilpienus trībīnēs un neapmierinātību no beļģu futbolistu puses.
85. min. Francijai pirmā maiņa spēlē - Žirū vietā laukumā nāk gandrīz divus metrus garais Nzonzi.
81. min. Lorī glābj Franciju pēc spēcīga Vicela sitiena no metriem 20. Pēc tam sāpīgi saskrienas Azārs un Matuidi, abiem futbolistiem paliekot uz zālāja.
80. min. Beļģijai otrā maiņa - Karasko nomaina Fellaini, kuram šodien ne visai veiksmīga spēle.
79. min. Francijas rindās reaktīvo Mbape atkal aptur ar pārkāpumu. Centrējums soda laukumā, bet Varānam sitiens ar galvu nesanāk.
"Associated Press" fotogrāfam izdevies labi parādīt, cik ātrs ir Mbape.
71. min. Alderveirelds saņem brīdinājumu, atkal neļaujot Francijai doties ātrajā uzbrukumā.Beļģija uz vairākām minūtēm dominēja laukumā, Francijas izlase samērā haotiski darbojās aizsardzībā, bet bumbas pārtveršana un neliela pauzīte ļauj Francijai sakārtot savu aizsardzību.
65. min. Fellaini ar galvu sit pēc centrējuma. Nedaudz garām vārtiem.
63. min. Pirmais brīdinājums spēlē - beļģu rindās brīdinājumu saņem komandas kapteinis Azārs, apturot potenciāli bīstamu Francijas ātro uzbrukumu.
61. min. Uz maiņu iznākušais Mertenss uzreiz aktīvi iesaistās spēlē, viņam sanāk labs centrējums, bet francūži atvaira šo uzbrukumu.
60. min. Pirmā maiņa spēlē - Beļģijas rindās Dembeles vietā iznāk Mertenss.
56. min. Mbape ar pēdu eleganti, skaisti un teicami atdod piespēli Žirū, kura sitienu soda laukumā pēdējā brīdī bloķē Dembele.
51 min. Francija - Beļģija 1:0Pēc stūra sitiena gaisa duelī Umtiti pirmais ir pie bumbas, apsteidzot augumā ražēnāko Felaini. Atkārtojumā redzams, ka bumba nedaudz trāpīja arī beļģim.
47. min. Beļģu centrējums soda laukumā, šoreiz Lukaku ar galvu aizsniedzas līdz bumbai, bet sit pāri vārtiem.Vai tā ir zīme, ka komandas sāks arvien vairāk domāt par vārtu guvumu un nebūs tikai pāris epizodes, kā bija 1. puslaikā?
Francija - Beļģija 0:0. Sākas 2. puslaiks
Francija - Beļģija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiksBeļģu pe'[dējā uzbrukumā pēc centrējuma soda laukumā Umtiti īsti netrāpa pa bumbu, bet to negaidīja Lukaku
1. puslaika kompensācija 1 minūte
45. min. Grīzmana sitiens ar kreiso kāju, izpildot soda sitienu, trāpa sieniņā.
43. min. Puslaika izskaņā netālu no soda laukuma beļģi nogāž Pogbā, kurš jau gatavojās izdarīt sitienu. Francijai laba iespēja puslaiku noslēgt uz labas nots
39. min. Beļģijas soda laukumā Pavārs saņēma labu piespēli, viņš brīvi sit tālajā apakšējā stūrī, bet Kurtuā pamanās ar kāju atvairīt bumbu.
Francijas ātrajā uzbrukumā laukuma vidusdaļā saskrienas Žirū un Dembele. Francijas futbolists saļimst uz zālāja, saķerot ikru muskuli. Viņš gan spēli turpina pēc mediķu sniegtās palīdzības.
34. min. Francijas atkārtots uzbrukums, kur tālu piespēli saņem Mbape. Seko piespēle uz 11 metru atzīmi, kur kritienā īsti sitiens nepadodas Žirū.
31. min. Francija izspēlē brīvsitienu, sekoja centrējums soda laukumā, kur Žirū kritienā izdarīja sitienu. Bumba lido garām vārtiem.
20. min. Komandas aktivizējušās, galvenokārt tas attiecas uz Beļģiju. Pēc Azāra sitiena Varāns ar galvu gandrīz iesit savos vārtos. Pēc tam Francijai nepadodas ātrais uzbrukums, bet mirkli vēlāk pēc stūra sitiena labs sitiens padodas Alderveireldam - Franciju glābj Lorī.
15. min. Azārs saņēma piespēli soda laukumā un centās pa zemi trāpīt tālajā apakšējā stūrī. Nedaudz garām vārtu stabam.
13. min. Pogbā atdod tālu piespēli, kur jau fantastiskā ātrumā uz vārtiem rāvās Mbape. Beļģu vārtsargs Kurtuā laicīgi izgāja pēc bumbas.
Ļoti piesardzīgas pirmās desmit minūtes, komandas "izlūko" viena otru un cenšas atrast "caurumus" teicami uzbūvētajos aizsardzības mūros.
5. min. Francija jau pirmajās sekundēs centās pārsteigt beļģus, bet pretinieki un kaimiņi bija gatavi tādam pavērsienam. Pēc tam beļģiem ilglaicīgs uzbrukums, bet bumbu dabūt vārtu tuvumā īsti neizdodas.
Komandas iznākušas laukumā. Tagad skanēs valstu himnas, pēc kā sāksies pati spēle.
Beļģijas futbola izlases galvenais treneris Martiness šovakar izvēlējies 3-5-2 taktiku, visticamāk, lai neļautu ātrajiem francūžiem ieskrieties. Savukārt Francijas izlases treneris Didjē Dešāms palicis uzticīgs sev un komandai: taktika 4-2-3-1.Beļģijas izlasē viena izmaiņa sākumsastāvā - diskvalificētā Tomā Menjē vietā spēli sāks Dembele. Savukārt Francijas sastāvā atgriezies Matuidi, kurš diskvalifikācijas dēļ izlaida ceturtdaļfinālu.
2018. gada Pasaules kausā atlikušas vairs tikai četras spēles, no kurām pirmā šovakar - pusfinālā tiekas Beļģija un Francija. Spēles sākums pulksten 21:00.