Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Ronaldu ar kārtējo rekordu nodrošina Portugālei pirmo uzvaru

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā trešdien, 20. jūnijā, B grupas otrās kārtas spēlē Portugāles futbola izlase Maskavā ar 1:0 (1:0) pieveica Maroku, izcīnot pirmo uzvaru sacensībās.

Portugāļiem uzvaru nodrošināja Krištianu Ronaldu, kurš jau spēles ceturtajā minūtē bija precīzs pēc sitiena ar galvu.

Ronaldu šis bija 85. vārtu guvums valstsvienības rindās, līdz ar to viņš kļuvis par Eiropas rekordistu valstsvienībā gūto "golu" ziņā. Līdzšinējais Eiropas rekordists bija leģendārais Ferencs Puškašs, kuru Ronaldu "noķēra" ar savu "hat trick" pirmajā mačā. Pasaules mērogā Ronaldu gan ir otrais un līdz pirmajai vietai viņam vēl tāds gabaliņš ejams. Irānis Ali Dae savulaik 149 spēlēs guva 109 vārtus.

Ronaldu vārtu guvums bija viens no retajiem portugāļu momentiem visā spēlē. Pēc portugāļu zvaigznes vārtu guvuma ieskrējās Maroka, kas izveidoja vairākus draudīgus uzbrukumus un radīja spiedienu pie Portugāles vārtiem. Marokāņiem izdevās vairāki bīstami uzbrukumi pēc kārtas, kamēr portugāļi izskatījās apmulsuši, īsti nespējot tikt galā ar konkurentiem.

Spēles rezultāts tā arī nemainījās, bet pirmā puslaika izskaņā izgājienā pret marokāņu vārtsargu Muniru Mohamedi devās Gonsālu Gedešs, tomēr viņš nespēja dubultot pārsvaru. Kopumā pirmajā puslaikā Maroka demonstrēja negaidīti labu spēli, bet lielajā pārtraukumā ar minimālu vadību devās Portugāle.

Rādīt visus spēlētājus

Vēl otrā puslaika sākumā Portugāle izveidoja bīstamu uzbrukumu pie Marokas vārtiem, taču Ronaldu sitiens no labas pozīcijas lidoja stipri pāri vārtiem, tomēr pēc tam jau portugāļus no vārtu zaudējuma vairākkārt glāba vārtsargs Ruī Patrīsiu, kurš 57.minūtē tvēra vārtos lidojošu bumbu pēc Junesa Belhandas sitiena.

Pamatlaika noslēdzošajās 30 minūtēs iniciatīva pilnībā piederēja Marokas futbolistiem, kuri izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču portugāļi arī gana veiksmīgi aizsargājās, ap soda laukumu sastājoties teju visiem vienības futbolistiem. Tiesa, gūt vārtus marokāņiem nekādi neizdevās, bet 85.minūtē bīstamu brīvsitienu pavisam netālu no soda laukuma izpildīja Ronaldu, taču bumba lidoja tieši "sieniņā".

Jau kompensācijas laikā pie lieliskas iespējas panākt neizšķirtu tika marokānis Mehdi Benatija, bet viņa sitiens soda laukumā, atrodoties no vārtiem vien dažus metrus, lidoja vārtiem pāri, bet spēles rezultāts tā arī vairs nemainījās.

Tādējādi B grupas kopvērtējumā Portugāle guvusi četrus punktus divās spēlēs, kamēr trīs punkti vienīgajā mačā ir Irānai, bet punkts - Spānijai. Tikmēr Maroka piedzīvojusi zaudējumus abās cīņās.

PK futbolā: Portugāle - Maroka
Portugāle - Maroka 1:0. Spēle noslēgusiesPortugāļi tiek pie bumbas pēdējā minūtē un nosargā uzvaru
90+3 min. Benatia soda laukumā tiek pie laba sitiena, pāri vārtiem.
2. puslaika kompensācija - 5 minūtes.
90. min. Zijahs pa labo malu ieiet soda laukumā, bet sitiens trāpa Pepem pa muguru
85. min. Ronaldu sitiens trāpa sieniņā. Ronaldu tiek pie atlēkušās bumbas, ieiet soda laukumā un krīt. Ļoti teatrāls kritiens portugāļu zvaigznes izpildījumā.
84. min. Marokāņi rupji kļūdās pie soda laukuma. Ronaldu tiek bumbas un marokāņi paspēj nogāzt portugāli vēl pirms soda laukuma.
81. min. Marokai stūra sitiens. Bumba tad atlec tālāk no soda laukuma, seko spēcīgs sitiens no 20 metriem - pāri vārtiem.Video atkārtojumā redzams, ka pēc stūra sitiena bumba trāpījusi portugālim pa roku, bet tiesneši pat nedomā skatīt VAR.
78. min. Soda sitiens un centrējums Portugāles soda laukumā - ar galvu sit Marokas kapteinis Benatia. Bumba nedaudz garām vārtiem.Portugāle pie bumbas tiek tikai uz īsu brīdi un jau minūtes 15 nespēj ilgāk pieturēt bumbu.
69. min. Portugālei un Maroka maiņas -  marokāņiem laukumā nāk El Kabi, nomainot Butaibu. Savukārt portugāļiem spēli noslēdz Žao Mariu, viņa vietā iznāk Brunu Fernandešs.
67. min. Deviņi portugāļi ap savu soda laukumu, tikai Ronaldu tālāk laukumā. Marokāņu uzbrukumu portugāļi aptur tikai ar pārkāpumu pie soda laukuma līnijas.
68. min. Zijaha sitiens nedaudz pāri vārtiem.Marokai arvien vairāk momentu un tie kļūst arvien bīstamāki
60. min. Benatia soda laukumā saņem piespēli, apstrādā bumbu starp diviem aizsargiem, bet sitiens  no labas pozīcijas ir neprecīzs.
59. min. Portugāle veic pirmā maiņu šajā spēlē - Bernardu Silvas vietā iznāk Želsons Martiņš.
57. min. Patrisiu glābj Portugāli - pēc centrējuma atkal ar galvu sit Belhanda, bet Patrisiu izvelk bumbu no apakšējā stūra.
55. min. Belhandas sitienu droši tver Rui Patrisiu. Marokāņi atkal lēnām pārņem iniciatīvu un arvien vairāk kontrolē bumbu.
51. min. Portugāle ātri izspēlē bumbu pēc pārkāpuma laukuma centrā, saspēle, pilnīgi brīvs pie sitiena no 15 metriem tiek Ronaldu - bumba viņam tiek "uzlikta" uz kājas, bet bumba lido stipri pāri vārtiem.
Portugāle - Maroka 1:0. Sākas 2. puslaiks
Ronaldu ar savu ceturto “golu” Krievijā ir kļuvis par Eiropas rekordistu valstsvienībā gūto vārtu ziņā. 33 gadus vecas zvaigznes kontā 152 mačos ir 85 goli. Līdzšinējais Eiropas rekordists bija leģendārais Ferencs Puškašs, kuru Ronaldu “noķēra” ar savu “hat trick” pirmajā mačā. Pasaules mērogā Ronaldu gan ir otrais un līdz pirmajai vietai viņam vēl tāds gabaliņš ejams. Irānis Ali Dae savulaik 149 spēlēs guva 109 vārtus.
Portugāle - Maroka 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
45+2 min. Marokai soda sitiens no labā stūra - gaisā ar galvu sit Belhanda, bumba lido nedaudz garām vārtiem.
1. puslaika kompensācija 3 minūtes
44. min. Atkal pa labo malu Amrabats ieiet soda laukumā un atkal piespēle gar vārtiem ir nesekmīga. Marokāņi šobrīd uzbrukumos pa malām dominē un rada problēmas portugāļiem
40. min. Pirmais brīdinājums spēlē - Benatia saņem dzelteno kartīti par pārkāpumu pret Ronaldu.
39. min. Ronaldu atdod labu piespēli Gedešam, kurš nonāk aci pret aci pret pretinieku vārtsargu - marokāņu vārtu vīrs uzvar šajā duelī.
32. min. Portugālei soda sitiens pie pašas soda laukuma līnijas. To protams izpilda Ronaldu - sitiens šoreiz marokāņu mūrī.
Butaibs pēc gaisa dueļa saņem grūdienu mugurā portugāļu soda laukumā. Tiesneša svilpe klusē, Marokas futbolisti gan aktīvi protestē pret pārkāpuma nefiksēšanu.
28. min. Marokas izlases treneris Renārs Evrē pieprasa ceturtajam tiesnesim VAR atkārtojumu. Marokas treneris par savu aktīvo darbību saņem mutisku aizrādījumu no galvenā tiesneša.
25. min. Ronaldu tiek nogāzts un portugālis ar sāpju grimasi sejā vārtās pa zālāju. Portugālis sāpīgi cieš duelī, bet jau pēc brīža turpina spēli bez problēmām.
23. min. Marokas izlase šokē pretiniekus, Portugāle šobrīd izskatās apjukusi, jo nav gaidījusi tik daudz uzbrukumus saviem vārtiem. Patrisiu tver bumbu pēc tālsitiena, bet bumba arvien biežāk ir Portugāles soda laukuma tuvumā..
Vēl viens bīstams Marokas uzbrukums. Pa labo malu marokāņi teicami saspēlējas pie pašas gala līnijas, seko piespēle gar vārtiem, bet tiesnesis fiksē pārkāpumu pret Portugāli.Tad vēl viens līdzīgs uzbrukums labajā malā, stūra sitiens, pēc kā Portugāle atgūst bumbu.
18. min. Marokāņiem sanāk labs uzbrukums kreisajā malā. Zijahs nomāna aizsargu, ieiet soda laukumā, bet viņa sitienu bloķē.
11. min. Maroka nedomā samierināties ar pastarītes lomu šajā duelī. Pēc stūra sitiena teicams sitiens ar galvu padodas Mahdi Benatia. Portugāļi vārtsargs Rui Patrisiu tver bumbu uz līnijas.
9. min. Portugāle grib visu "sakārtot" jau pirmajās minūtēs. Pēc Ronaldu sitiena bumba lido nedaudz garām tālajam stabam.
4. min. Portugāle - Maroka 1:0Portugāle tiek pie stūra sitiena. Ar pirmo Marokas izlase tiek galā, bet seko otrs stūra sitiens - to portugāļi izspēlē pie karodziņa, seko centrējums un Ronaldu skaisti kritienā ar galvu triec bumbu zem pārliktņa
Portugāle - Maroka. Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā. Tagad skanēs valstu himnas un pēc tam sāksies spēle.
Spēle šodien risinās 2018. gada Pasaules kausa centrālajā stadionā - "Lužņikos".http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/stadioni/stadions-luzniki.d?id=50096677
Portugāles un Spānijas duelis pirms piecām dienām bija īsts futbola saldais ēdienshttp://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/ronaldu-hat-trick-izdailo-fantastisko-portugales-un-spanijas-dueli.d?id=50131108
Šobrīd B grupā līdere ir Irāna, kas pirmajā mačā pieveica Maroku. Savukārt portugāļi pirmajā cīņā rezultatīvi cīnījās neizšķirti 3:3 ar otru šīs grupas favorīti Spānijuhttp://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/turnira-tabulas/
Pasaules kausā trešdien, 20. jūnijā, turpinās otrās kārtas spēles. Savus otros mačus šodien aizvadīs B grupas komandas un vēl viena spēle A grupā.Dienas pirmajā mačā pulksten 15:00 Portugāle ar savu zvaigzni Krištianu Ronaldu tiekas ar Maroku.