Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Vācijas izlase sensacionāli neiekļūst Pasaules kausa astotdaļfinālā

2018. gada Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālu trešdien sensacionāli nesasniedza Vācijas izlase, kas pirms četriem gadiem izcīnīja šī turnīra trofeju.

Vācijas futbolisti izšķirošajā, trešajā, F grupas spēlē ar rezultātu 0:2 (0:0) piekāpās Dienvidkorejas valstsvienībai. Savukārt otrajā šīs apakšgrupas mačā Zviedrija ar 3:0 (0:0) pārspēja Meksikas izlasi.

Tas nozīmē, ka F grupā astotdaļfinālu sasniedza Zviedrija un Meksika, kas izcīnīja pa sešiem punktiem, bet Vācija un Dienvidkoreja ar trim turnīru noslēdza.

Vācijas futbola izlasei spēlē Kazaņā bija jāgūst uzvara pār nosacīto grupas pastarīti Dienvidkoreju, tomēr ne tas veiksmīgākais sniegums lika trofejas īpašniekiem vāciešiem izstāties no sacensībām. Jau ar pirmajām minūtēm vācieši metās uzbrukumā, tomēr visi centieni atdūrās pret Dienvidkorejas disciplinēto spēli aizsardzībā. Tieši korejieši ar vairākiem pretuzbrukumiem pirmajā puslaikā izveidoja bīstamākos momentus, kamēr Vācijai tā arī reālas situācijas 45 minūtēs nebija.

Otrajā puslaikā Vācijas pārsvars pieauga, bet Dienvidkorejas "mūris" turpināja būt nesatricināms. Otrā puslaika daļā Vācijas futbolistiem jau nācās domāt ne tikai par uzbrukumiem, bet par savu vārtu drošību, jo pretinieki ar saviem ātriem uzbrukumiem radīja problēmas titulētajiem vāciešiem. Pamatlaika izskaņā pēc viena no pretuzbrukumiem Koreja ieguva tiesības izpildīt stūra sitienu, kas noslēdzās ar vārtu guvumu – burzmā kāds no Vācijas futbolistiem pasita bumbu uz priekšu, kur Manuela Noiera priekšā nepiesegts bija Jonvons Kims, bez problēmām triecot bumbu vārtos.

Vācijai atlikušajās kompensācijas laika sešās minūtēs visiem spēkiem bija jāmetas uz priekšu, ko izmantoja Dienvidkoreja. Uzbrukumā tradicionāli šādos gadījumos dodas arī Vācijas vārtsargs Noiers, bet sekoja tāla piespēle un Sons iesita tukšos vārtos, aprokot visas pretinieku cerības uz kaut kādu izglābšanos.

Meksikas un Zviedrijas spēle Jekaterinburgā iesākās līdzīgā cīņā – Meksika vairāk spēlēja ar bumbu, bet Zviedrija bīstamāk uzbruka. Pirmajā puslaikā komandas vārtu tā arī neguva, bet otrajā puslaikā Zviedrijas ātrajā uzbrukumā Viktoram Klesonam neizdevās sitiens, bet bumba neticami veiksmīgi nonāca pie aizsarga Ludviga Augustinsona, kurš ar kreiso kāju no kreisās malas sita bumbu vārtos.

62. minūtē Andreass Grankvists pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu, dubultojot savas komandas pārsvaru, savukārt 12 minūtes vēlāk Edsons Alvaress nospēlēja neveiksmīgi pats ieraidīja bumbu savos vārtos.

Šis mačs iegāja Pasaules kausa vēsturē ar interesantu faktu – jau pēc nospēlētām 13 sekundēm Hesus Galjardo nopelnīja dzelteno kartīti. Tik ātri pie brīdinājuma neviens cits futbolists Pasaules kausā nebija ticis.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā: Koreja - Vācija, Meksika - Zviedrija
Līdz ar to Pasaules kausa ieguvēja Vācija noliek savas čempionu pilnvaras, bet Zviedrija un Meksika turpina cīņu 1/8 finālā.
Koreja - Vācija 2:0. Spēle noslēgusies
Koreja - Vācija 2:0Noiers aizgājis uzbrukumā, bet korejieši ar tālu piespēli raida bumbu tukšos vārtos
Meksika - Zviedrija 0:3. Spēle noslēgusies!
90+3. min. Lozano vēlreiz uzņēmās iniciatīvu, devās uz priekšu un, lieki nedomājot, sita pa vārtiem.
Koreja iesit bumbu vārtos, bet tiesneši strīdīgi fiksē aizmuguri.Spēle gan tiek apturēta, jo tiek skatīts video atkārtojums
90+3 min. Koreja - Vācija 1:0Kims Jungvons no vārtu priekšas netraucēti iesit bumbu vārtos. Atkārtojumā redzams, ka bumba pie viņa nonāca pēc vācu futbolista piespēles, līdz ar to aizmugures stāvoklis nav fiksēts
90. min. Korejieši pat nedomā iesēsties aizsardzībā un ar bīstamiem pretuzbrukumiem neļauj Vācijai domāt tikai par uzbrukumu.2. puslaika kompensācija 6 minūtes.
89. min. Lozano sita pāri vārtiem. Meksika apzinās, ka viņiem nepieciešams viens "gols", kas ļautu elpot nedaudz drošāk.
88. min. Lustigs ārpus soda laukuma asi apturēja Lozano. Zviedram dzeltenā kartīte, bet Meksikai laba standartsituācija. Savukārt Lajuns vietā laukumā devās Peraltā.
87. min. Hummels no dažu metru attāluma netraucēts netrāpa pa bumbu ar galvu, bet sitiens ar plecu nav bīstams.
85. min Migels Lajuns lēcienā ar elkoni iesita zviedram pa pakausi un nopelnīja dzelteno kartīti. Viņš vēl asi diskutēja ar tiesnesi.
86. min. Zūle neitralizē bīstamu piespēli uz vārtu priekšu, kur bija palikuši brīvi divi korejieši. Pēc stūra sitiena Korejai uzbrukums nesanāk.
83. min. Reusa sitiens no 16 metriem lido nedaudz garām "devītniekam".
80. min. Zviedrijas izlase veica maiņu - Ekdala vietā nāca laukumā Hiljemarks. Savukārt mirkli vēlāk Meksikai bija labākā vārtu gūšanas iespēja, kad pēc Ernandesa sitiena bumba nonāca pie Velas, kuram neizdevās trāpīt vārtos no teicamas pozīcijas.
77. min. Vācija joprojām mokās spēlē pret Koreju un netiek pie labiem momentiem. Tikmēr korejieši divos uzbrukumos varēja iziet viens pret vienu, bet pieviļ pēdējā piespēle.Kārtējā Korejas uzbrukumā pēc sitiena bumba lido gar pašu vārtu stabu.
Tagad F grupā droši var justies tikai Zviedrija. Visticamāk, otro ceļazīmi sadalīs Meksika un Vācija. Šobrīd Vācija netiek tālāk, jo nespēj gūt vārtus pret Koreju.
74. min. Meksika - Zviedrija 0:3Ļoti kuriozs vārtu guvums Zviedrijai. Pēc tāla iemetiena soda laukumā Isāks Telins ar galvu trāpīja pa bumbu, bet tā tālāk no aizsarga Edsona Alvaresa ielidoja vārtos.
Šobrīd F grupā situācija ir ļoti neprognozējama, jo Zviedrija, Meksika un Vācija var gan tikt tālāk, gan netikt. Un visu var izšķirt jebkurš gols kādā no spēlēm.
70. min. Pēc standartsituācijas izspēles Ernandess sita ar galvu pāri vārtiem. Meksikas izlase spēlē ar daudz lielāku apņēmību un virzību uz vārtiem.
68. min. Uz maiņu iznākušais Gomess pēc centrājuma sita ar galvu, bet korejiešu vārtsargs tver bumbu uz līnijas.
68. min. Bergs klibojot atstāja laukumu, bet viņa vietā laukumā iznāca Isāks Telins.
65. min. Hunmins Sons starp diviem vāciešiem nokrīt soda laukumā un saņem brīdinājumu par tēlošanu.Pēc brīža vēl viens bīstams korejiešu uzbrukums, bet Sons pārāk ilgi pieturēja bumbu un situācija izniekota.
66. min. Marko Fabjans izdarīja spēcīgu tālsitienu pa vārtiem, bet bumba trāpīja aizsargam pa galvu un lidoja pāri vārtiem.
Neapskaužamā situācijā ir nonākusi Vācija - Pasaules kausa īpašniekiem vairs neder vienkārši uzvara, nepieciešams uzvarēt ar vismaz 2 vārtu pārsvaru!
62. min. Meksika - Zviedrija 0:2Andreass Grankvists pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu, raidot bumbu vārtu augšējā stūrī.
60. min. 11 metru soda sitiens uz Meksika vārtiem.Moreno iebrauca kājās Zviedrijas uzbrucējam Bergam. Zviedrijas izlasei teica iespēja dubultot rezultāta pārsvaru.
59. min.Zviedrijas futbolisti turpina bīstami uzbrukt. Tika izdarīts sitiens pa vārtiem, bet sadursmē ar pretinieku cieta Bergs.
57. min. Zviedrijas izlasē Larsonam laukums jāpamet uz nestuvēm, jo viņš guva savainojumu. Svensons iznāca laukumā viņa vietā.
52. min. Korejai iespēja, bet pretuzbrukumā nesanāk pārmest bumbu pāri Noieram, kurš bija iznācis no vārtiem.
52. min. Vēl vienā Zviedrijas ātrajā uzbrukumā Forsbergs saņēma piespēli no Toivonena, un viņš izdarīja sitienu pa vārtiem, bet bumba lidoja pāri.
52. min. Pieaug Vācijas pārsvars. Piespēle Verneram uz 11 metru soda atzīmi, bet sitiens garām vārtiem.
50. min. Meksikas izlase aktīvi iesākusi otro puslaiku, izdarot spiedienu uz Zviedrijas izlases vārtiem. Soda laukumā bijuši pāris centrējumi, bet neviens no tiem mērķi nesasniedza.
50. min. Meksika - Zviedrija 0:1Zviedrijas futbolisti devās savā uzbrukumā, kurā Viktoram Klesonam neizdevās sitiens, bet bumba neticami veiksmīgi nonāca pie aizsarga Ludviga Augustinsona, kurš ar kreiso kāju no kreisās malas sita bumbu vārtos.
48. min. Fantastiski spēlē Korejas vārtsargs Čo Hjonvu! Lieliska Vācijas saspēle, Gorecka no pāris metriem sita ar galvu, bet Hjonvu brīnumaini izvelk bumbu no devītnieka
Koreja - Vācija 0:0. Sācies 2. puslaiks
Meksika - Zviedrija 0:0. Sācies 2. puslaiks
Meksikas un Zviedrijas spēles statistika:
Korejas un Vācijas spēles 1. puslaika statistika
Koreja - Vācija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
Meksika - Zviedrija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks.
45+2 min. Zviedrijas izlasei izdevās pretuzbrukums, un Bergs bija uzbrukuma smailē. Viņš izdarīja sitienu tuvējā vārtu stūrī, taču netrāpīja.
45. min. Simpātiski darbojas Korejas futbolisti. Uzbrukumā dodas 5-6 futbolisti, bet pēc neveiksmīga uzbrukuma visi paspēj atgriezties aizsardzībā. Apņēmības ziņā Koreja šobrīd ir labāka par Vāciju.1. puslaika kompensācija 3 minūtes
45. min. Lajuns no soda laukuma stūra sita pa vārtiem, bet Olsenam tas nekādas problēmas nesagādāja.
39. min. Verners ieiet soda laukumā, bet viņa sitienu bloķē. Pēc stūra sitiena Hummels soda laukumā pamanās izspraukties starp trīs korejiešiem, bet sitienam nepaspēja atvēzēties, un Korejas vārtsargs tver bumbu.
39. min.  Karloss Vela soda laukuma labajā malā saņēma bumbu, viņš veica pāris māņkustības un sita caur aizsargiem, bet bumba aizgriezās prom no vārtiem.
31. min. Vācija turpina savu ofensīvu, bet Koreja turpina lieliem spēkiem aizstāvēties. Korejieši neļauj Pasaules kausa īpašniekiem sevišķi izvērsties, ļaujot vāciešiem saspēlēties.
31. min. Meksikas izlases vārtsargs Očoa turpina demonstrēt lielisku sniegumu. Zviedri izspēlēja stūra sitienu un tika pie sitiena no tuvas distances, bet Očoa pārvirzīja Berga sisto bumbu pāri vārtiem.
29. min. Ernandess uzņēma bumbu soda laukumā. No viena kameras leņķa izskatījās, ka viņš nospēlēja ar roku. Galvenais tiesnesis saņēma informāciju no video tiesnešiem, ka šī epizode ir jāpārbauda. Tomēr pēc atkārtojuma izskatīšanas "pendele" netika piespriesta.
26. min. Larsons lēcienā, sniedzoties pēc bumbas, trāpīja pretiniekam ar buci pa ceļgalu.  Viņam tiesnesis parādīja brīdinājumu.
25. min. Korejai lieliskākā iespēja spēlē - bumba atleca vienam no korejietim uz kājas, bet sitiens garām vārtiem. Nospēlētajās 25 minūtēs labākie momenti bijuši korejiešiem, lai gan Vācijai liels pārsvars
23. min. Meksikas futbolisti atkal darbojās ap Zviedrijas soda laukumu. Guardado izpildīja neprecīzu sitienu.
23. min. Korejieši diezgan agresīvi ar asu spēli cenšas apturēt Vācijas futbolistu centienus. Brīdinājumu saņem arī Lī Džisuns.
19. min. Noiers netver bumbu pēc soda sitiena, bet pats glābj situāciju, raidot bumbu aiz vārtiem.
18. min. Zviedrija ātri atbildēja ar savu momentu - soda laukumā Forbergs saņēma bumbu, bet viņa sitiens ar pirmo pieskārienu lidoja pāri vārtiem.
17. min. Teicama vārtu gūšanas iespēja bija Meksikai. Pēc saspēles gar soda laukumu Karloss Vela sita pa vārtiem, bet bumba neiegriezās pietiekami un aizlidoja gar vārtu stabu.
16. min. Vācijai divi stūra sitieni ar dažu minūšu intervālu, bet nekā bīstama. Joprojām Vācija nav radījusi kādu momentu un ir tikai viens sitiens pa vārtiem, kas nebija ne tuvu bīstams.
11. min. Meksikas izlases pirmais mēģinājums uzlauzt Zviedrijas izlases kompakto aizsardzību bija neveiksmīgs. Pēc tam zviedri atkal devās savā uzbrukumā, nopelnīja stūra sitienu, kura izspēlē Bergs centās akrobātiski trāpīt tuvējā vārtu apakšējā stūrī. Bumba lidoja nedaudz gar stabu.
9. min. Vācija, kā gaidīts, ieguvusi teritoriālo pārsvaru, bet bez momentiem. Agresīvi nospēlē Vuns Jūvuns un saņem brīdinājumu.
5. min. Tiesnesis kļūdaini piešķīra Zviedrijai tiešo brīvsitienu uz soda laukuma sāna līnijas, uzskatot, ka vārtsargs Očoa bumbu rokās paņēma ārpus soda laukuma. Televīzijas atkārtojumā varēja redzēt, ka vārtsargs spēlēja precīzi. Tad Očoa atvairīja Forsberga izpildīto tiešo brīvsitienu.
3. min. Zviedrijas izlase mača iesākumā divas reizes bīstami iespēlēja bumbu soda laukumā, bet neviens no uzbrukumā esošajiem spēlētājiem nespēja izdarīt sitienu pa vārtiem.
1. min. Jau pēc 15 nospēlētām sekundēm Galjardo gaisa divcīņā asi nospēlēja pret zviedru. Tādējādi viņš nopelnīja ātrāko brīdinājumu šajā Pasaules kausā.
Koreja - Vācija . Spēle sākusies
Meksika - Zviedrija. Spēle sākusies!
Zīmīgi, ka visām komandām šajā grupā vēl ir izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.F grupā līderei Meksikai ir seši punkti divās spēlēs, kamēr pa trim punktiem iekrājušas Vācija un Zviedrija, bet bez punktiem ir Dienvidkoreja. Zīmīgi, ka vāciešiem un zviedriem ir vienāda vārtu bilance - ja abas komandas savas spēles noslēgs ar identisku rezultātu, augstāk būs Vācija, jo tā izcīnīja uzvaru savstarpējā spēlē.
Pasaules kausā vēl divas dienas un būs noslēgušās priekšsacīkstes. Trešdien atrisināsies situācija E un F grupās. Kā pirmās attiecības pulksten 17 sāks skaidrot F grupas komandas - titula īpašniece Vācija tiekas ar Koreju, bet paralēlajā mačā Meksika spēlē pret Zviedriju