Krievijas klubs Kazaņas "Ak Bars" trešdien izcīnīja pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālā.

Finālsērijas trešajā cīņā "Ak Bars" izbraukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) pārspēja Sanktpēterburgas SKA spēlētājus, sērijā līdz četriem panākumiem panākot 1-2.

Mača rezultātu atklāja jau 14.minūtē, kad izcēlās zviedrs Tonijs Mortensons. Otrajā periodā komandas nopelnīja vairākus noraidījumus, taču mača rezultāts nemainījās. Trešā perioda sākumā, spēles 46.minūtē, neizšķirtu panāca aizsargs Jevgēņijs Medvedevs, bet jau vadībā "Ak Bars" komandu izvirzīja uzbrucēja Aleksandra Svitova precīzais metiens mača 55.minūtē.

Pirms šīs cīņas SKA komanda bija izcīnījusi sešas uzvaras pēc kārtas šīs sezonas Gagarina kausa izcīņas spēlēs.

Finālsērijas nākamais mačs piektdien notiks turpat Sanktpēterburgā, bet pēc tam komandas tiksies Kazaņā. Gagarina kausa ieguvējs tiks noskaidrots sērijā līdz četrām uzvarām.

Kā zināms, Gagarina kausa pusfinālā SKA kļuva par pirmo komandu KHL vēsturē, kas sērijas ietvaros spējusi uzvarēt, būdama iedzinējos ar 0-3. Sanktpēterburgas klubam tas izdevās pret regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA. Tikmēr "Ak Bars" pusfināla sērijā ar 4-1 pārspēja Novosibirskas "Sibirj".