Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē trešdien Rīgas "Dinamo" viesos pēdējās minūtēs ielaida divus vārtus un ar 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) piekāpās Oskara Bārtuļa pārstāvētajam Ukrainas klubam "Donbass", kuru trenē bijušais rīdzinieku galvenais treneris Jūliuss Šuplers.

"Donbass" tā bija pirmā uzvara savās mājās KHL čempionātā.

Pirmā perioda astotajā minūtē Jevgeņijs Dadonovs vairākumā guva mājiniekiem pirmos vārtus, bet pēc 43 sekundēm Peteri Virtanens panāva jau 2:0. Pēc nepilnām divām minūtēm Guntis Galviņš samazināja rezultāta starpību, bet otrā perioda sākumā "Dinamo" kapteinis Galviņš guva savus otros vārtus mačā un izlīdzināja rezultātu. Sešarpusi minūtes pirms pamatlaika beigām Dadonovs atguva mājiniekiem vadību, bet punktu "Donbass" uzvarai pēc nepilnām divām minūtēm pielika Fredriks Petersons.

Pirms spēles

"Dinamo" treneri šīs dienas mačam pieteikuši 6 aizsargus un 12 uzbrucējus, un sastāvs palicis tieši tāds pats kā iepriekšējā mačā, tikai vietu vārtos ieņems Māris Jučers.

Pirmais periods

Spēles sākumā labu metienu pa vārtiem izdarīja Pols Ščehura, tomēr ”Donbass” vārtsargs Eriks Ersbergs to atvairīja. Tūlīt labi spēlē iesaistījās arī Jučers, kurš, piesedzot tuvo stūri, neļāva ripai lidot vārtos. Nākamajās minūtes laukumā ritēja līdzīga cīņā, līdz septītajā minūtē Arvīds Reķis saņēma divu minūšu noraidījumu. Vairākumu mājiniekiem izdevās izmantot, kad ”Donbass” hokejisti vārtu priekšā izdarīja vairākus metienus, bet ripa ceļu vārtos atrada pēc Jevgeņija Dadonova atkārtota raidījuma. Rīdziniekiem nepaveicās arī 43 sekundes vēlāk, kad Peteri Virtanens izmantoja ”Dinamo” paviršību un apspēlēja Jučeru, panākot 2:0 Doņeckas komandas labā.

Trešdaļas vidū Bārtulis un Bičevskis saņēma pa četru minūšu noraidījumam, un, komandām spēlējot ar četriem laukuma spēlētājiem, Galviņam izdevās ar metienu tuvējā vārtu stūrī vienus vārtus atgūt. Trešdaļas turpinājumā pārsvars laukumā piederēja mājiniekiem, kas 14.minūtē izprovocēja Mārtiņu Karsumu uz noteikumu pārkāpumu, taču vairākumā arī ”Donbass” hokejists tika noraidīts. Trīs minūtes pirms perioda beigām mājinieki pārkāpa skaitlisko sastāvu, paliekot mazākumā, bet rīdziniekiem vairākumā spēle nevedās. Trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 1:2.

Otrais periods

Otrās trešdaļas sākumā vienības apmainījās ar vārtu guvumiem, bet spēles 23.minūtē Rīgas ”Dinamo” spēja rezultātu izlīdzināt. Rīdziniekiem izdevās ātrais uzbrukums, kurā precīzu metienu starp vārtsarga kājsargiem izdarīja Galviņš, gūstot savus un komandas otros vārtus. Rīgas komanda arī nākamajās epizodēs laukumā izskatījās pārliecinošāk, bet pretinieku vārtsargs izdarītos metienus atvairīja. 28.minūtē ”Donbass” komanda saņēma noraidījumu, bet vairākuma astotajā sekundē divu minūšu sodu saņēma arī Džeimijs Džonsons.

Spēlē nepilnos sastāvos pārliecinošāk izskatījās viesi, kas vairākas reizes izdarīja labus metienus. 12.minūtē rīdziniekiem pēc Metjū Karla noraidījuma nācās spēlēt mazākumā, taču Jučers visus mājinieku metienus atvairīja. Vēlāk arī Krišjānis Rēdlihs devās uz noraidīto soliņu, taču arī šoreiz ”Dinamo” mazākumā spēlēja pārliecinoši. Trešdaļa noslēdzās ar Rīgas kluba vairākumu, kas palika neizmantots.

Trešais periods

Trešdaļas sākumā ”Dinamo” spēlētāji izveidoja vārtu gūšanas momentu, kas palika neizmantots, bet spēles 42.minūtē atkal noraidījumu saņēma Reķis. Mazākumā rīdzinieki spēlēja ļoti abi, un pretiniekiem tā īsti neļāva ieiet uzbrukuma zonā. Ersbergs vairākas reizes glāba ”Donbass” komandu, bet 46.minūtē otro noraidījumu spēlē nopelnīja Džonsons. Mazākumā ”Dinamo” komandai izdevās pretuzbrukums, taču Andra Džeriņa metiens tika atsists. Arī šis mazākums viesiem izdevās ļoti labs.

”Dinamo” šajā spēlē turpināja dominēt, metienus izdarot Džonsonam, Aleksandram Žirū un Džeriņam. Tomēr 53.minūtē vadībā izvirzījās Doņeckas komanda, kad pēc Nedorosta metiena ripas lidojuma virzienu mainīja Dadonovs. Trīs minūtes vēlāk pēc mājinieku spēlētāja Frederika Petersona atkārtota metiena ”Dinamo” nokļuva zaudētājos ar 2:4. Atlikušajā laikā rīdziniekiem bija iespējas uzbrukumā, taču rezultāts vairs nemainījās, un ”Dinamo” piedzīvoja zaudējumu.