Magņitogorskas "Metallurg" vienība trešdien sasniedza Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas spēļu jeb Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālu.

Konferences pusfināla piektajā cīņā Magņitogorskas hokejisti savā laukumā ar 2:1 (2:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Novosibirskas "Sibirj", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Mača rezultātu ar metienu no zilās līnijas spēles piektajā minūtē atklāja kanādiešu aizsargs Kriss Lī, kurš realizēja vairākumu. Trīs minūtes vēlāk Sergejs Mozjakins pretuzbrukumā izskrēja viens pret "Sibirj" vārtsargu Ņikitu Bespalovu un spēles rezultātu dubultoja.

Trešā perioda vidū viesi vienus vārtus atguva, turklāt pamatlaika pēdējā minūtē nomainīja Bespalovu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas gan augļus nedeva, un uzvaru izcīnīja "Metallurg" vienības hokejisti, kas iesoļoja Gagarina kausa Austrumu konferences finālā.

Kā zināms, šajā mačā Novosibirskas klubam nevarēja palīdzēt čehu vārtsargs Aleksandrs Salāks, kuram līga otrdien piesprieda piecu spēļu diskvalifikāciju par necieņu pret tiesnesi un nesportisku uzvedību.

Jau vēstīts, ka "Sibirj" ar protesta palīdzību vēlējās panākt sērijas ceturtā mača pārspēli, tomēr līga noraidīja prasību. "Sibirj" otrdien iesniedza protestu ar prasību anulēt rezultātu un rīkot pārspēli, jo komandas vadība uzskata, ka Mozjakins pagarinājumā uzvaras vārtus guva brīdī, kad uz ledus atradās seši Magņitogorskas vienības laukuma spēlētāji, taču tiesneši noteikumu pārkāpumu nefiksēja.

Magņitogorskas "Metallurg" Austrumu konferences finālā spēlēs pēc divu gadu pārtraukuma. Kā zināms, 2014.gadā Magņitogorskas komanda izcīnīja Gagarina kausu.

Tikmēr otrā konferences pusfināla sērijas piektajā spēlē Omskas "Avangard" savu skatītāju priekšā ar 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) apspēlēja Ufas "Salavat Julajev", bet sērijā ar 3-2 vadībā atrodas Ufas komanda.

Pirmajā periodā mājinieku rindās izcēlās Ivans Ļekomcevs, otrajā trešdaļā precīzs bija Iļja Zubovs, bet trešā perioda sākumā Nikolajs Ļemtjugvs panāca jau 3:0. Perioda vidū viesi nopelnīja piecu minūšu vairākumu, un Ivans Višņevskis vienus vārtus atguva. Sešas minūtes vēlāk Igors Grigorenko jau vienādos sastāvos "Avangard" pārsvaru samazināja līdz vieniem vārtiem, tomēr līdz spēles beigām izlīdzināt mača rezultātu viesiem neizdevās, tādējādi uzvaru ar 3:2 svinēja Omskas komanda.

Sērijas sestā spēle tiks aizvadīta piektdien Ufā.

Kā zināms, Rietumu konferences pusfinālā regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas CSKA ar 4-1 uzveica latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuru vada Latvijas speciālisti Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Otrajā šīs konferences sērijā Gagarina kausa īpašniece Sanktpēterburgas SKA atrodas vadībā 3-2 pret Maskavas "Dinamo" komandu, kurai traumas dēļ šosezon vairs nevar palīdzēt Latvijas hokejists Mārtiņš Karsums.

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs nav iekļuvusi jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.