Latviešu uzbrucējs Miķelis Rēdlihs piektdien guva vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērija pirmajā spēlē, kurā viņa un uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Jaroslavļas "Lokomotiv" komanda nenosargāja divu vārtu pārsvaru pret uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dinamo" vienību.

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā pēdējo divu gadu līgas čempionvienība "Dinamo" savā laukumā tika pie uzvaras pagarinājumā ar 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Cīņas piektajā minūtē Rēdlihs pēc acīgas Sprukta piespēles atklāja cīņas rezultātu un guva šīs sezonas Gagarina kausa izcīņas pirmos vārtus. Vēlāk pirmajā trešdaļā viesi panāca jau 2:0, tomēr mājinieki atspēlējās trešās trešdaļas vidū, gūstot divus vārtus ar minūtes intervālu. Savukārt uzvaru "Dinamo" komandai pagarinājuma otrajā minūtē atnesa Maksims Karpovs.

Rēdlihs un Sprukts spēlēja savas komandas pirmajā maiņā, uz ledus pavadot attiecīgi 16 un 18 minūtes. Abi veica pa vienam metienam pa vārtiem, bet Sprukts uzvarēja desmit no 19 iemetieniem. Tāpat Rēdlihs izpelnījās divu minūšu noraidījumu, kā arī veica divus spēka paņēmienus, bet Sprukts diviem spēka paņēmieniem pievienoja divus bloķētus metienus.

Tikmēr "Dinamo" otrās maiņas uzbrucējs Karsums uz ledus pavadīja 16 minūtes un 31 sekundi, veicot vienu metienu pa vārtiem, uzvarot vienīgajā iemetienā un izdarot septiņus spēka paņēmienus.

Sērijas otrais mačs sestdien atkal notiks Maskavā.

Maskavas klubs kļuva par regulārā čempionāta uzvarētāju, bet "Lokomotiv" ieņēma konferences astoto vietu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".