Latvijas hokeja komandas "Rīga" hokejisti sestdien Ņižņekamskā mača gaitā atspēlēja divu vārtu deficītu, tomēr pēcspēles metienos cieta neveiksmi ar 4:5 (0:2, 1:1, 3:1, 0:0, 0:1) pret Prāgas "Sparta" jauno maiņu, ar zaudējumu sākot Pasaules kausa izcīņu jauniešu klubu komandām.

Aleksandra Ņiživija trenētās "Rīgas" labā divus vārtus guva Gatis Sprukts (redzams foto), bet pa reizei izcēlās Haralds Štrombergs un Daniels Bērziņš, savukārt pēcspēles metienos izcēlās Vlads Vulkanovs, taču ar to bija par maz uzvaras gūšanai.

Pirmajā periodā "Rīga" nonāca iedzinējos, jo Prāgas kluba labā ar precīziem metieniem izcēlās Martins Dubski, kurš rezultātu atklāja jau otrajā minūtē, un Tomāšs Kratki.

Starpību samazināt izdevās otrās trešdaļas sākumā, kad savus pirmos vārtus guva Sprukts, tomēr trīs minūtes vēlāk pretinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Teicams rīdziniekiem izdevās trešā perioda sākums, kurā nepilnu trīs minūšu laikā izdevās gūt trīs vārtus. Veiksmīgo posmu ar saviem otrajiem vārtiem iesāka Sprukts, pēc 67 sekundēm skaitlisko vairākumu realizēja Štrombergs, panākot izlīdzinājumu 3:3, bet vēl pēc divām minūtēm Bērziņš vadībā izvirzīja jau "Rīgu".

Pārsvaru nosargāt tomēr neizdevās, jo piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Martins Janduss guva "Sparta" ceturtos vārtus.

Pamatlaikā un pagarinājumā uzvarētāju noteikt neizdevās, bet pēcspēles metienos "Sparta" hokejisti divas reizes pārspēja Gustavu Dāvi Grigali, kurš šajā mačā atvairīja 26 no 30 metieniem. Abus "bullīšus" čehu komandā realizēja Martins Svoboda.

Turpinājumā "Rīga" svētdien mērosies spēkiem ar Zviedrijas kluba Malmes "Redhawks" junioriem, bet grupu kārtu noslēgs otrdien ar maču pret mājiniekiem Ņižņekamskas "Reaktor".

Tikmēr B apakšgrupā, kura savas spēles aizvada Naberežnije Čelni pilsētā, spēlē Jaroslavļas "Loko", Helsinku "Jokerit", Astanas "Sņežnije Barsi" un Bratislavas "Slovan" jaunie hokejisti.

Pēc apakšgrupu spēlēm nākamnedēļ ceturtdien notiks ceturtdaļfināli, sestdien tiks aizvadītas pusfināla cīņas, bet uzvarētāji tiks noteikti svētdien, kad notiks arī cīņas par pārējām vietām.

ZIņots, ka "Rīga" galvenais treneris šosezon būs Ņiživijs, kurš iepriekš strādāja par Rīgas "Dinamo" galvenā trenera palīgu. Tagad viņš samainījies vietām ar "Rīga" iepriekšējo vadītāju Ronaldu Ozoliņu, kurš nu kļuvis par Normunda Sējēja asistentu "Dinamo".

Gatavojoties jaunajai Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonai, "Rīga" piedalījās pārbaudes turnīrā Čerepovecā, kur izcīnīja vienu uzvaru piecās spēlēs, bet kopējā vārtu attiecība šajā turnīrā Latvijas jaunajiem hokejistiem bija 6:26. Tikmēr vēl vienā pārbaudes cīņā savās mājās ar 2:0 tika uzveikta Sanktpēterburgas SKA-1946 komanda.

MHL sezona, kurā startēs 31 komanda no trīs valstīm, sāksies 4.septembrī, bet "Rīga" pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk mājās uzņemot Maskavas "Spartak" vienību.

Pasaules kausa izcīņa jauniešu klubu komandām Krievijā tiek aizvadīta sesto reizi un visos turnīros piedalījusies arī "Rīga".

Pirmajā Pasaules kausa turnīra norises gadā 2011.gadā "Rīgai" tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā, otrajā gadā rīdzinieki ieņēma ceturto vietu apakšgrupā starp sešām vienībām, nekvalificējoties pusfinālam, bet iepriekšējos trīs gados Latvijas komanda turnīrā izcīnījusi piekto vietu.