Pirmajā trešdaļā Rīgas "Dinamo" guva trīs vārtus pēc kārtas – vispirms astotajā minūtē Emīls Ģēģeris vārtu priekšā ieguva ripu un izdarīja precīzu metienu, bet perioda izskaņā Andris Džeriņš un Matiass Mitinens izcēlās ar rezultatīviem metieniem minūtes laikā. Otrajā periodā Korijs Keins un Bleiks Parlets atspēlēja divus vārtus Ķīnas komandai, bet tad pēc Linusa Videla perfektās piespēles no vārtu priekšas vēlreiz precīzi meta Mitinens. Trešajā periodā "Dinamo" nācās daudz spēlēt aizsardzībā, bet savus vārtus izdevās nosargāt.

Šajā mačā Rīgas "Dinamo" aizsargs Metjū Majone izcēlās ar trīs rezultatīvām piespēlēm, savukārt pirmo reizi šajā sezonā vārtos stājās krievs Timurs Biļalovs, kurš atvairīja 34 no 36 pretinieku metieniem.

Pēc šīs uzvaras Rīgas "Dinamo" ar deviņiem punktiem sešās spēlēs izvirzījās trešajā vietā Rietumu konferencē.

"Dinamo" sezonas tālākā izbraukuma spēļu sērija turpināsies ar maču pret Habarovskas "Amur" pirmdien pulksten 12:30, bet trešdien tajā pašā laikā būs jācīnās pret Vladivostokas "Admiral".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Kuņluņ Red Star
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 32-36; Iemetieni: 25-32 ; Bloķētie metieni: 16-7 ; Spēka paņēmieni: 5-10;Laiks uzbrukumā: 9:54 min. - 17:53 min.; Soda minūtes: 10-12.
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 4:2. Spēle noslēgusies
Pusminūtes pārtraukums Rīgas "Dinamo" komandai.
"Dinamo" divas ar pusi minūtes bija iespiesta savā aizsardzības zonā, bet ar grūtībām izdevās nosargāt vārtus. Dārziņš no neitrālās zonas mēģināja trāpīt tukšajos vārtus, bet tas neizdevās.
"Red Star" uzbrukumā ilgstoši spēlēja pozicionāli, tomēr metieni vai nu bija neprecīzi, vai arī to atvairīja Biļalovs. Rīdzinieki ar lielām grūtībām dabūja ripu ārā no savas zonas.
"Red Starp" paņēma pusminūtes pārtraukumu, pēc kura sāka spēlēt ar sešiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga.
Videls no aizvārtes piespēlēja Miķelis Rēdliham, kurš uzreiz meta. Lazušins izslidoja pretī uzbrucējam un tvēra ripu.
Sotnieks tēmēja vārtu augšējā stūrī, bet viņa metienu atvairīja Lazušins. Spēles temps nedaudz norimās pēc haosa aizvadītajās minūtēs.
"Red Star" vairākumā darbojās ļoti aktīvi, bet savas iespējas neizmantoja. Dzierkals atgriezās laukumā un uzreiz izdarīja metienu pa vārtiem, bet atkal viņam neizdevās trāpīt pietiekami precīzi.
51:21 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Par klupināšanu sodu saņēma Mārtiņš Dzierkals. "Red Star" vairākums četri pret trīs.
Sundstrēms labi nokontrolēja ripu un ar pauzi noguldīja Biļalovu, bet viņa metiens bija neprecīzs.
50:06 min. Noraidījums arī "Kuņluņ Red Star" komandā.Teilors Beks "Red Star" vairākumā ātri pārkāpa noteikumus. Komandas spēlē vienādos sastāvos.
Klātienē šo spēli vēro aptuveni 3800 skatītāji, kas Ķīnas klubam ir labs rādītājs.
50:01 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Ģēģeris pēc izdarītā metiena saskārās ar vārtsargu, un par to tiesneši viņam piesprieda divu minūšu sodu.
Spēle turpināja vairāk ritēt pie Biļalova vārtiem, bet tad Ģēģeris pēc pārtvertas ripas varēja gūt otros vārtus, bet viņa metienu no tuvas distances atvairīja vārtsargs.
Makmilans ātrā pretuzbrukumā uzmeta pa vārtiem, bet Lazušins ar grūtībām atvairīja.
Spēlējot četri pret četri, abas komandas apmainījās ar draudīgiem metieniem garām vārtiem, bet tad "Red Star" sāka spēlēt vairākumā. Viņi darbojās ātri, bet ne pārāk precīzi.
46:51 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. "Dinamo" vairākums bija ļoti neveiksmīgs - neizdevās uzbrukums un, veicot spēlētāju maiņas, tika pārkāpts skaitliskais sastāvs. Sodu izcietīs Kevins Klārks.
45:47 min. Noraidījums "Kuņluņ Red Star" komandā. Marks Andrē Granjani par klupināšanu devās izciest divu minūšu sodu.
Trešajā minūtē Klārks uz pretinieku zonas zilās līnijas pārtvēra ripu un izdarīja metienu. Lazušins ripu nefiksēja, un tā, lēkājot pa ledu, trāpīja pa vārtu stabu.
"Red Star" vairākuma pēdējās sekundēs steidza gūt vārtus, bet Biļalovs atvairīja metienu. Tad komandas atsāka spēlēt vienādos sastāvos.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 7-13; Iemetieni: 5-7 ; Bloķētie metieni: 6-3; Spēka paņēmieni: 2-2 ; Laiks uzbrukumā: 3:53 min. - 5:58 min. ; Soda minūtes: 2-4.
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 4:2. Noslēdzies 2. periods. Mazākuma sākumā Biļalovs uzreiz atvairīja metienu, bet nākamajās epizodēs "Dinamo" mazākuma brigāde spēlēja veiksmīgi. Pēdējās perioda sekundēs "Red Star" radīja pamatīgu ofensīvu, taču vārtus neguva.
38:24 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Sergejs Gimajevs vārtu priekšā nogāza pretspēlētāju, par ko tika noraidīts. Pirmais mazākums "Dinamo" komandai.
36:49 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 4:2Klārkam bija lieliska iespēja atkal palielināt "Dinamo" pārsvaru, bet viņam neizdevās noslēgt uzbrukumu rezultatīvi. Vēlāk "Dinamo" pozicionāli uzbruka, līdz Linuss Videls teicami piespēlēja uz vārtu priekšu Matiasam Mitinenam, kuram atlika ripu ievirzīt vārtos. Šajā izspēlē piedalījās arī Metjū Majone, kuram jau tas ir trešais rezultativitātes punkts mačā
35:06 min. Noraidījums "Kuņluņ Red Star" komandā. "Red Star" hokejisti pārliecinoši kontrolē notikumus laukumā. "Dinamo" darbojās no aizsardzības, bet tad mājinieki pie saviem vārtiem pieļāva kļūdu, pazaudējot ripu un uzreiz pārkāpa noteikumus pret Miķeli Rēdlihu. Divu minūšu sodu nopelnīja Tomašs Mertls.
31:40 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 3:2Rīgas "Dinamo" vēlreiz pieļauj rupju kļūdu un izlaiž pretinieku izgājienā pret vārtsargu Timuru Biļalovu. Bleiks Parlets izmeta ripu starp vārtsargs kājsargiem un līdz minimumam samazināja mājinieku rezultāta deficītu.
Pēc video atkārtojuma izskatīšanas tiesneši secināja, ka vārtu guvuma nebija.
Noslēgumā "Dinamo" bija tuvu vārtu guvumam, kad Dzierkals izdarīja metienu pēc labas piespēles, taču latvietis trāpīja pa vārtu stabu. Tiesneši gan izskatīs video atkārtojumu, lai būtu droši, ka ripa nebija šķērsojusi vārtu līniju.
"Dinamo" vairākumu iesāka ļoti neveiksmīgi, jo Biļalovam trīs reizes bija jāatvaira metieni, no kuriem viens bija Sundstrēma izgājiens vienatnē pret viņu.
29:33 min. Noraidījums "Kuņluņ Red Star" komandā.Vārtu guvējs Korijs Keins otro reizi šajā mačā dodas uz noraidīto soliņu par klupināšanu.
"Red Star" pēc gūtajiem vārtiem turpināja spēlēt aktīvāk. Vienā no epizodēm pēc metiena no vārtu priekšas pārlidoja pāri.
Abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem. Sotnieks pēdējā brīdī kavēja Tičaru, kurš vārtu priekšā jau steidza iegūt ripu.
26:21 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 3:1Timurs Biļalovs atvairīja pirmo metienu pa vārtiem, bet mājinieki turpināja uzbrukt. Tad Korijs Keins izslidoja no aizvārtes un ar atkārtotu mēģinājumu raidīja ripu vārtos.
Ceturtajā minūtē "Red Star" izspēlēja labu uzbrukumu, un Palola no laukuma stūra saņēma ripu un izdarīja metienu pa "Dinamo" vārtiem, bet viņš netrāpīja pietiekami precīzi.
"Dinamo" aktīvi iesāka periodu, un uzbrukuma zonā izcēlās Videls un Klārks. Spēle ritēja bez pārtraukumiem un ātrā tempā.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metini pa vārtiem: 18-12;Iemetieni: 13-10; Bloķētie metieni: 6-2; Spēka paņēmieni: 2-4 ; Laiks uzbrukumā: 3:49 min. - 4:46 min; Soda minūtes: 2-4.
Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 3:0. Noslēdzies 1. periods.
19:20 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 3:0Metjū Majone atkal ar savu uzmetienu pa vārtiem radīja draudus pie "Red Star" vārtiem, ripu vārtu priekšā izcīnīja ripu un raidīja to vārtos.
Videls labi piespēlēja Dārziņam, bet viņa metiens tika bloķēts. Uzbrukums turpinājās ar Majones tālmetienu.
18:34 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 2:0Metjū Majone vēlreiz nonāca labā metiena pozīcijā, viņa metienu atvairīja Aleksandrs Lazušins, bet pirmais ripu ieguva Matiass Mitinens, kurš bija precīzs.
17:54 min. Noraidījums "Kuņluņ Red Star" komandā. Par klupināšanu divu minūšu sodu nopelnīja Korijs Keins.
Razgals pēc laba slidojuma uzmeta pa vārtiem, bet viņa maiņas biedriem neizdevās iegūt atvairīto ripu. Tad no šaura leņķa pa "Dinamo" vārtiem uzmeta Skvairs.
Beks bija "Red Star" uzbrukuma smailē, bet viņš brīvu metienu no iemetiena apļa trāpīja virsū Biļalovam.
Aizvadītajās minūtēs spēles gaita līdzsvarojās, un komandas vienlīdz daudz spēlēja ar ripu. Rīdzinieki vairs nepieļāva draudīgus uzbrukumus pie saviem vārtiem un biežāk ilgstoši darbojās uzbrukuma zonā. Tālu uzmetienu pa vārtiem Sotnieks.
Pēc "Dinamo" vārtu guvuma Biļalovam nācās atvairīt vēl divus diezgan bīstamus metienus pa vārtiem. Viņš veiksmīgi iegājis spēlē.
Beks lauzās uz vārtiem, bet līdz metienam netika, jo Biļalovs ar cimdu pārtvēra ripu. "Dinamo" mirkli vēlāk izspēlēja uzbrukumu no aizvārtes, bet Dārziņam metiens neizdevās.
7:24 min. Rīgas "Dinamo" - "Kuņluņ Red Star" 1:0Abas komandas apmainījās ar ātriem uzbrukumiem, bet tad iespēja bija Gunāram Skvorcovam, taču ripa no vārtsarga nonāca pie Kristapa Sotnieka. Aizsargs spēcīgi meta, ripa atlēca pie Emīla Ģēģera, un viņš iebakstīja to vārtos.
5:05 min. Abpusējais noraidījums:"Red Star" hokejisti vēl vienā ātrā uzbrukumā apdraudēja "Dinamo" vārtus pēc Skvaira metiena. Tad viņš ar Džeriņu saķērās aiz vārtiem, un abi nopelnīja abpusējo sodu.
Klārks pēc uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā ātri meta pa vārtiem, bet Lazušins tvēra.
Arī turpinājumā "Red Star" hokejisti uzbrukuma zonā darbojās bīstamāk, bet rīdzinieki spēlēja veiksmīgi un nosargāja savus vārtus. Biļalovs vēlreiz atvairīja bīstamu metienu, savukārt "Dinamo" vēl nav izdevies radīt vārtu gūšanas iespēju.
Spēles sākums izvērtās ļoti miegains. Tiesneši nesaprotami apturēja "Dinamo" uzbrukumu, bet tad bija ilga pauze, kamēr spēle atsākās. Pirmajā minūtē "Dinamo" vārtsargam Biļalovam bija jāglābj sava komanda pēc Klārka paviršās spēles savā zonā.
Pirms spēles tika veikts simboliskais iemetiens, kurā piedalījās arī leģendārais Veins Greckis. https://twitter.com/A_Kalnins/status/1041221126419099648
Rīgas "Dinamo" vārtos pirmo reizi KHL spēlē stāsies krievs Timurs Biļalovs, bet rezervē būs viņa tautietis Maksims Tretjaks. Pirmo reizi “Dinamo” sastāvā uz spēli pieteikts amerikānis Keids Veirčailds. Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei:1. maiņa: Miķelis Rēdlihs – Lauris Dārziņš – Linuss Videls, Sergejs Gimajevs – Kristaps Sotnieks;2. maiņa: Matiass Mitinens – Kevins Klārks – Brendons Makmilans, Marks Entonijs Zaneti – Metjū Majone; 3. maiņa: Andris Džeriņš – Mārtiņš Dzierkals – Frenks Razgals, Dmitrijs Šuļeņins – Kristas Zīle;4. maiņa: Emīls Ģēģeris – Gunārs Skvorcovs – Daniels Bērziņš – Vitālijs Pavlovs, Keids Feirčailds.
Rīgas "Dinamo" devusies sezonas tālākajā izbraukuma spēļu sērijā, un pirmajā mačā tiekas ar Ķīnas klubu "Kuņluņ Red Star". "Dinamo" piecās spēlēs ir izcīnījusi trīs uzvaras un ar septiņiem punktiem ieņem trešo vietu Rietumu konferencē. Austrumu konferencē "Red Star" ar trim punktiem četrās spēlēs ierindojas 11. pozīcijā.