"Šogad Cēsu posmā Virši A tautas distance ir sarežģītāka un interesantāka nekā pērn. Pirmā trešdaļa ir grūta ar vairākiem kāpumiem un nobraucieniem, uz kuriem īpaši jākoncentrējas, lai braucot pa šķembām un granti nezaudētu velosipēda saķeri ar zemi un tāpēc iesaku braukt uzmanīgi. Jāuzmanās arī nobraucienā uz Rakšiem, kur ir daudz smilšu un atsegtu sakņu. Ceļā uz Zvārtas iezi būs garš kāpums mežā, kam seko gari nobraucieni pa grants ceļu, kas prasīs daudz spēka. Kopumā, distancē ir daudz līkloču, tāpēc svarīgi ir nepārpūlēties, apzināties savas spējas un sadalīt spēkus," atzīst sacensību organizators Igo Japiņš.

Igo Japiņa ieteikumi veiksmīgiem startiem kalnu divriteņu maratonos:

* Sadalīt spēkus distancē: trases sākumā ir kalni, tāpēc ieteiktu braukt mērenā tempā, uzmanīgi un pēcāk attīstīt lielāku ātrumu.
* Lai sacenstos, nepieciešams regulāri trenēties - vismaz 3 reizes nedēļā, treniņa ilgums – no 1,5 līdz 2 stundām. Vienu no nodarbībām veltīt spēka un izturības treniņam – vienu reizi nedēļā pabraukt pa kalnainu apvidu. Svarīgi arī nepārtrenēties, visu ar mēru!
* Nepieciešams distancē ēst jau sākot no pirmās stundas, negaidot, kamēr parādīsies spēku izsīkums. Nav noteikts, ka jāēd īpašās sportistu želejas, tikpat labi var distancē ēst cepumus, apelsīnus, šokolādi utml.
* Regulāri padzerties ūdeni vai sporta dzērienu
* Pulss nedrīkstētu pārsniegt anaerobo slieksni, aiz kura parādās skābekļa nepietiekamība.
* Vēlams iepriekš iepazīt un izbraukt trasi, lai pārzinātu reljefu un distances īpatnības (parasti organizēta trases iepazīšana notiek iepriekšējā svētdienā pirms maratona).
* Pēc distances veikšanas atjaunot spēkus. Par uzturvielām bagātām ēdienreizēm SEB MTB maratonos rūpējas ēdināšanas partneris Daily. Cēsu posma dalībnieki tiks cienāti ar risoto ar dārzeņiem.

Igo Japiņa ieteikumi drošai braukšanai kalnu divriteņu maratonos:
· Distancē ievērot taisnvirziena kustību. Ja trasē sev priekšā redzat šķēršļus, brīdiniet pārējos braucējus, paceļot roku! Tādejādi var izvairīties no sadursmes ar aizmugurē braucošajiem.

· Ievērot distanci no citiem braucējiem gan no sāniem, gan priekšas, gan aizmugures! Tas palīdzēs izbēgt no masu kritieniem.

· Ievērot īpašās brīdinājuma zīmes distancē.

Rexona sporta distance, plānota 68 kilometrus gara, Virši A tautas distancē dalībniekiem nāksies veikt 46 kilometrus, bet Mammadaba veselības distancē (bez laika kontroles un sacensību elementa) – aptuveni 42 kilometri. Kārums bērnu sacensību trase būs ierīkota starta/finiša rajonā. Distances garums atkarīgs no vecuma grupas un tas būs 400 – 1000 metri. Pieteikšanās sacensībām un informācija par sacensību programmu mājaslapā www.velo.lv.

Lai vērstu cēsinieku un pilsētas viesu uzmanību uz gaidāmajām sacensībām, līdz 26. jūnijam Cēsīs, t/c Maxima, Gaujas ielā 1/3, 1. stāvā ir apskatāma pazīstamā sporta fotogrāfa Zigismunda Zālmaņa ceļojošā ekspozīcija "SEB MTB maratoni. 10 gadi foto mirkļos". Tajā apskatāmas fotogrāfijas, kas tapušas iepriekšējos gados SEB MTB velomaratona sacensībās un atspoguļo gan cīņu ar konkurentiem, gan dalībnieku emocijas cīņā ar trasi un sevi.

Latvijā populārākais riteņbraukšanas sacensību seriāls sezonā pulcē ap 4000 unikālu dalībnieku un 11 gados ir kļuvis par neatņemamu Latvijas sporta dzīves sastāvdaļu.