Latvijas kamaniņu braucēji naktī uz piektdienu Kalgari trasē Kanādā Nāciju kausā kvalificējās Pasaules kausa trešā posmā pamatsacensībām, līdz ar to Latvijas komanda atkal startēs pilnā sastāvā.

Latviju Nāciju kausa sacensībās pārstāvēja Inārs Kivlenieks, kurš finišējot pēc 45,867 sekundēm bija sestais ātrākais braucējs. Otrs Latvijas pārstāvis Kristaps Mauriņš uzrādīja laiku 46,371 sekundes un ierindojās 14.vietā. Ar šiem rezultātiem pietika, lai iekļūt pamatsacensībās.

Par Nāciju kausa uzvarētāju kļuva mājinieks Ednijs Samuels, kurš finišēja pēc 45,545 sekundēm. Inārs Kivlenieks uzvarētājam piekāpās par 0,322, bet Kristaps Mauriņš - par 0,826 sekundēm.

Latvijas vienīgā kamaniņu braucēja Elīza Tīruma un brāļu Jura un Andra Šicu divvietīgā ekipāža Pasaules kausa trešā posma pamatsacensībām kvalificējās automātiski, jo startē spēcīgāko sportistu grupā.

Pasaules kausa izcīņas trešā posma pamatsacensības sāksies naktī uz sestdienu ar divvietīgo ekipāžu startu.