2014.gada Soču olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīra bronzas medaļas ceturtdien izcīnīja Šveices valstsvienība.

Šveice mazajā finālā ar rezultātu 4:3 (0:1, 0:1, 4:1) pārspēja Zviedrijas spēlētājas.

Zviedrija pirmajās divās trešdaļās guva pa vieniem vārtiem, precīzi metot Mišelei Lovenhielmai un Erikai Udenei Johansonei. Tomēr šveicietes pēdējā perioda 13 minūtēs guva trīs bezatbildes vārtus, kas palīdzēja izvirzīties vadībā ar 3:2. Vārtus Šveicei guva Sāra Benca, Fēbe Stanca un Džesika Lutca.

Zviedrija metās atspēlēties un perioda izskaņā mainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr Šveices hokejiste Alīne Millere raidīja ripu tukšajos vārtos. Zviedrijai pēdējā minūtē izdevās panākt 3:4, tomēr izglābties vairs nesanāca.

Šveices izlases spēlētājas pie olimpiskajām medaļām tiek pirmo reizi.

Ceturtdien fināla spēli aizvadīs ASV un Kanādas sieviešu izlases.