Mājas vizītkarte: kā izvēlēties vispiemērotāko ārdurvju krāsu

Mājas vizītkarte: kā izvēlēties vispiemērotāko ārdurvju krāsu
Foto: Shutterstock

Durvis ir mājvietu konstrukcijas elements, bez kura nekādi nevaram iztikt. Ja mājvietas iekšpusē telpas var nebūt atdalītas, tad lai iekļūtu iekšā, šis ir pirmais elements, kurš ne tikai iekrīt acīs, bet ar pilda simbolisku un praktisku funkciju. Tās noteikti var būt interesants interjera elements, tāpēc iepazīsties ar "Better Homes&Gardens" apkopotajiem ieteikumiem durvju krāsu izvēlē un, iespējams, pārkrāso arī tu!

Padomā, kura drauga, draudzenes, kaimiņa vai radinieka durvis tevi uzrunā un rod sajūtu, ka esi tur gaidīts. Varbūt spilgti dzeltenā vai tumši sarkanā durvju krāsa tev šķiet vispiemērotākā mājas aurai, un citas tur it nemaz nevarētu iedomāties? Ārdurvju krāsai ir liela nozīme, jo tā piešķir tūlītēju priekšstatu gan par māju, gan arī tur dzīvojošajiem. Esiet drosmīgi, ņemiet talkā otas un idejas, kādā krāsā vislabāk pārkrāsot mājas ārdurvis!

A post shared by Mimi Lie (@g_raphic27) on Dec 2, 2016 at 4:13am PST

Ārdurvju krāsu izvēle neaprobežojas tikai ar mīļākās krāsas gaišāka vai tumšāka toņa izvēli. Tev lielisks palīgs var būt vispārpieņemtais krāsu aplis (skatīt augstāk), kurš balstās teorijā un loģikā. Tajā ir iespēja apskatīt un saprast, kuras krāsas veiksmīgi iet kopā, piemēram, blakus esošās krāsas, tieši pretī stāvošās krāsas u.c. Baltā un melnā krāsa tiek uzskatīta par neitrālām, tāpēc tās iespējams kombinēt ar jebkurām citām.

Vēl jāpiebilst, ka krāsu miksēšana nav vienīgais noteikums, kuru vajadzētu ņemt vērā lēmuma pieņemšanā. Savas korekcijas vieš arī mājas ārējais stils un tā elementi, tāpēc, ja pats būvē savu māju, tad piedomā pie tā, kādu vēstījumu vēlies pārējiem sniegt. Gadījumos, ja iegādājies gatavu ēku, tad galveno durvju krāsas veiksmīga saskaņošana ar mājas apdari var sniegt jaunu un citiem vēl neredzētu skatu. Neaizmirsti arī, ka jāņem vērā arī apkārtējās vides faktors.

A post shared by DirectDoors (@directdoors) on Apr 22, 2017 at 4:36am PDT

Durvju krāsas izvēlei ir ne tikai iepriekšminētās gaumīgās pievienotās vērtības, bet arī praktiskā nozīme. Ja ciemos nāk kāds, kurš iepriekš nav bijis viesis tavā pusē, tad konkrēta un atšķirīga durvju krāsa var kalpot kā navigācija un palīdzēt izvairīties no muļķīgiem pārpratumiem, ieejot pie kaimiņiem. Tāpat veiksmīgi izvēlēta durvju krāsa var būt kā pēdējais 'ķirsītis' uz kūkas, veidojot pilnīgu un pabeigtu mājas ārējo tēlu.

A post shared by @guest_in_my_home on Jun 16, 2017 at 1:49am PDT

Tāpat, atceries, ka krāsas pauž emocijas, piemēram, spilgtie toņi piešķir enerģisku skatu, bet mērenie parāda tradicionālāku nostāju. Līdzīgi ir ar gaišajām un tumšajām krāsām, jo pirmās minētās rada rotaļīgāku, bet otrās – drūmāku tēlu.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka