Baltais zelts – porcelāns. Smalka keramika ar senu vēsturi un unikālām īpašībām
Foto: Shutterstock

Šķiet, katra mājās ir kāda porcelāna servīze vai krūzīte, kas saglabājusies no seniem laikiem, taču nebūt nav tā, ka mūsdienās porcelāns būtu zaudējis savu vērtību. Tieši pretēji - cilvēki pamazām atgriežas ''pie saknēm'' un novērtē pārbaudītas vērtības, un viena no tām noteikti ir porcelāns, par kura unikalitāti un raksturīgākajām īpašībām portālam Tavamaja.lv pastāstīja ''Piebalgas Porcelāna Fabrikas'' meistari.

Porcelāns ir viens no keramikas materiāliem, starp kuriem ir ierindojami arī tādi materiāli kā māls, šamots, akmens masa un to variācijas. To var pat raksturot kā visu keramikas materiālu karali, jo tā apstrādei nepieciešama visaugstākā temperatūra, turklāt tas ir visbaltākais, viscaurspīdīgākais, visizturīgākais un arī visdārgākais no keramikas materiāliem, tieši tāpēc tas vienmēr bijis ļoti novērtēts. Atšķirībā no māla virpošanas, porcelāna izgatavošanas tehnoloģija ir liešana formās.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka