Mājīguma pārpilnība – kā dzīvesvietu padarīt par omulīgāko vietu pasaulē

Mājīguma pārpilnība – kā dzīvesvietu padarīt par omulīgāko vietu pasaulē
Foto: Shutterstock

Mājīguma radīšana ir viena no svarīgākajām sajūtām, kuru cilvēki cenšas radīt savā dzīvesvietā. Ja ikdienā tur valdīs omulība, mājvieta neapšaubāmi būs tā vieta, kurā gribēsies, atgriezties, uzkavēties un palikt pēc iespējas ilgāk. Sajūtu radīšanā var palīdzēt dažādi interjera elementi, par kuriem gribam tev atgādināt.

Omulības ieviešana prasa laiku, tāpēc, jo ilgāk cilvēki dzīvo vienā vietā, jo vairāk personalizētu lietu tur var atrast, piemēram, kopīgas bildes, pārpilnus grāmatu plauktus u.c. Šī iemesla dēļ īpaša vērība jāpievērš no jauna izremontētām telpām, kuras sauktin' sauc pēc mājīguma.

Var teikt, ka mājīgumu rada dažādi nieciņi, kuriem pēc kāda laika ikdienā pat netiek vērsta uzmanība. Kāds varbūt nemaz nebūs iedomājies, ka mājās tik lielu lomu var spēlēt tādas lietas kā vieta lietussargu glabāšanai, trauks atslēgu saišķiem un pakaramie viesu jakām.

Tuvojoties rudenim jeb vienam no gada tumšākajiem un drēgnākajiem gada laikiem, vērts padomāt par divtik lielu mājīguma radīšanu. Reizēm nepietiek tikai pašiem saģērbties silti, jo gribas, lai patīkamu sajūtu rada arī atrašanās konkrētā telpā. Laicīga mājvietas sagatavošana septembrim un oktobrim paildzinās patīkamās vasaras sajūtas.

"Tava Māja" esam stāstījuši par dažādiem veidiem, kā ievilināt dzīvesvietā netveramo mājīguma sajūtu, kuru katrs izjūtam citādāk. Ieskaties šajos rakstos, un, iespējams, atradīsi kaut ko patīkamu un iedvesmojošu arī sev un savai mājvietai!

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Tava Māja iesaka