Ja sen apnikušais spogulis jau sen neiederas telpas kopējā noskaņā, ne vienmēr to jāizmet vai jāatdāvina tālāk. Esam apkopojuši dažus praktiskus ieteikumus, kā vecajam spogulim piešķirt jaunu elpu.

Darbam nepieciešamie materiāli: līmlente, zeltīta vai sudrabota folija, diegs vai dzijas dzīpari, kontūra stikla krāsām, smalka otiņa, akrila krāsas, kālija permanganāta šķīdums, sports, birstīte, sūklis un, protams, spogulis.

Vispirms spogulis ir rūpīgi jānotīra. Ar birstīti noslauka visus netīrumus un putekļus, neaizmirstot arī spoguļa aizmugurējo daļu. Ar kālija permanganāta šķīdumā samitrinātu sūklīti notīra koka rāmi, tādējādi izceļot koka dabisko rakstu.

Ja dekoratīvais rāmis ir bojāts vai tam trūkst kādu elementu, nevajag steigties ar tā nomaiņu. Piestiprinot interesantu dekoru, spoguli var padarīt par ļoti oriģinālu interjera elementu.
Ja rāmi paredzēts krāsot, izvēlas atbilstoša toņa krāsu. Ar sausu otu uzklāj rāmim krāsu tā, lai caur plāno slāni būtu redzama koka faktūra. Krāsojot var veidot dekoratīvus rakstus, izmantojot trafaretus vai ļaujot vaļu fantāzijai.

Lai apzeltītu rāmja reljefu, var izmantot sietspiedes tehnikai paredzēto zelta foliju. Lai notīrītu un attaukotu spoguļa stiklu, izmanto spirtu vai logu mazgāšanas līdzekli.
Uz stikla iespējams izveidot oriģinālu un pievilcīgu dekoru. Vispirms ar diegu uz spoguļa izkārto vēlamo rakstu, dzīpara galus nostiprinot ar līmlenti. Ar gaiša toņa kontūras krāsu kopē diega rakstu, kļūdas labojot ar spirtā samērcētu vates tamponu.

Spoguļa stūros var zīmēt nelielus dekorus. Šim nolūkam izmanto akrila krāsas, ko klāj ar dabisko saru otiņu. Ar sintētisko šķiedru otām krāsa klājas grūtāk. Neveiklus vai kļūdainus krāsas triepienus jānotīra nekavējoties, pirms akrils sacietē. Otu ik pa laikam jāizskalo un pēc krāsošanas spoguli atstāj nožūt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!