Kad smaka neatkāpjas – kā atbrīvot koka grīdas no urīna paliekām

Kad smaka neatkāpjas – kā atbrīvot koka grīdas no urīna paliekām
Foto: Shutterstock

Jebkurš mājdzīvnieks ir jauks un mīļš līdz brīdim, kad tas atstāj savas, ne tās smaržīgākās urīna pēdas uz grīdas. Un nebūt nav tā, ka ar slapju slotu grīdas uzmazgāšanā būs līdzēts, visai bieži vajadzīgi nopietnāki līdzekļi. Ja nav iegādāts kāds speciāls, šādām situācijām paredzēts preparāts, pagatavo to pats pēc sekojošajām norādēm.

Svarīgi no urīna smakas atbrīvoties arī tāpēc, ka suņiem un kaķiem ir tendence atgriezties vietās, kur tas jau darīts, un diezin vai kāds vēlētos atkārtoti redzēt peļķi uz koka grīdas.

Vispirms pēc iespējas ātrāk noslauki grīdu ar papīra salveti, uzsūcot urīnu. Pēc tam sajauc karstu ūdeni ar etiķi un iegūtajā šķidrumā samitrini kādu lupatu, ko var izmantot grīdas mazgāšanai. Nomazgā grīdu ar šo drānu pamatīgi un rūpīgi – tas palīdzēs ātri likvidēt urīna smaku un tā iesūkšanos koka šķiedrās, raksta ''Huntker''.

Pēc tam pagatavo pastas konsistencei līdzīgu masu, sajaucot vienādās proporcijās ūdeni ar sodu. Masu sajauc, lai soda pagūst nedaudz pašķīst, un tad uzsmērē to uz grīdas. Atstāj to uz grīdas pilnībā nožūt, un, kad tas noticis, ar slotu vai putekļusūcēju iesūc sausās sodas paliekas. Soda palīdzēs uzsūkt netīkamo smaku.

Ja ar to vēl nav līdzēts, kā pēdējo posmu ieteicams veikt, ņemot talkā ūdeņraža pārskābi. Samitrini ar to kādu drānu, salveti un rūpīgi apslauki grīdas virsmu. Gadījumos, kad urīns ilgāk palicis nesaslaucīts uz koka grīdas, ieteicams samitrināt drānu ar ūdeņraža pārskābi, nolikt uz apskādētās vietas, apklāt ar pārtikas plēvi un ļaut kādu laiku tai uzņemt netīkamo smaku.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka