Smalkais porcelāns – kā to pareizi mazgāt un kopt

Smalkais porcelāns – kā to pareizi mazgāt un kopt
Foto: Shutterstock

Ne velti angļiem ir jauka tradīcija tēju dzert no porcelāna krūzītēm. Šī materiāla trauki ir īpaši, un tie piestāv dzīves svinēšanai. Taču smalkas lietas arī pieprasa īpašu pietāti, tāpēc ievēro porcelāna mazgāšanas un kopšanas priekšnosacījumus.

Porcelāna trauki mēdz būt dažādi – biezāki, plānāki, apgleznoti, gludi un krokaini, taču kopšanas prasības visiem vienas. Pirms ķeries pie mazgāšanas, atceries, ka vispirms trauki jānoslauka ar sausu drānu. Šeit vislabāk derēs mikrošķiedras lupatiņa, norāda ''Cleanipedia''. To svarīgi ievērot, jo mazgājot traukus, nosēdumi var saskrāpēt virsmu. Pat tad, ja trauki jau bijuši tīri, bet ilgi glabāti plauktos, pirms noskalošanas tos apslauki ar sausu drānu.

Porcelāna trauki, kas ir izteikti mākslas darbi, piemēram, krūzītes krokainām malām, pieprasa rūpīgāku mazgāšanu, jo, visticamāk, krokās būs sakrājušies netīrumi. Šim nolūkam vajadzīga neliela birstīte, piemēram, zobu birste ar smalkiem sariem.

Pati mazgāšana porcelāna traukiem noteikti jāveic ar rokām. Vislabāk šeit izmantot plastmasas bļodu, jo pret izlietnes malām var atsist smalkos traukus. Mazgā porcelāna traukus siltā ūdenī un ar trauku mazgājamo līdzekli. Mazgāšanai izmanto mīkstu sūkli, bet noteikti ne tā aso saru pusi, jo tā var saskrāpēt trauku virsmu. Arī skalot porcelāna traukus nepieciešams siltā ūdenī.

Porcelāna kopšanā svarīgi neizmantot karstu un ļoti aukstu ūdeni – šādas krasas temperatūru svārstības var neatgriezeniski sabojāt traukus vai kādus citus porcelāna priekšmetus.

Svarīgi!

Centies porcelāna traukus, piemēram, šķīvjus nelikt lielās kaudzēs vienu virs otra, jo tādējādi tie skrāpējas un švīkas nebūs nomazgājamas.

Porcelāna traukus nav ieteicams mazgāt trauku mašīnā.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka