Foto: Shutterstock
Lai gan siltus dzērienus darba dienu rītos termosā pilda arī vasarā, nemainīgās temperatūras uzturētājs īpaši piederas rudenim un ziemai. Taču, lai tas kalpotu vēl ilgi, jāzina, kā specifisko trauku pareizi mazgāt un kā atbrīvoties no nepatīkamiem aromātiem.

Vienalga, vai ikdienā lieto termokrūzi vai termosu ar siltu dzērienu ņem līdz tikai brīvdienu izbraucienos – tas regulāri un rūpīgi jāmazgā, lai izvairītos no nepatīkama aromāta. Kā vēsta "Howtocleanstuff", ikdienas mazgāšanā pietiks ar trauku mazgājamā līdzekļa iepilināšanu termosā, ūdens uzliešanu un kārtīgu sakratīšanu. Ja termosam ir "snīpītis", ziepjūdeni ieteicams izliet arī caur to.

Taču var gadīties, ka termosā redzamas arī nogulšņu pēdas. Lai tās likvidētu, ieber sodu (aptuveni ¼ daļu no krūzes), pievieno ūdeni un samaisi. Šķidrumu uzreiz nelej ārā, bet atstāj uz nakti termosā. Ja arī šis variants nav līdzējis, ņem talkā mīkstu zobu birsti, kas nesabojās pārklājumu, un patīri iekšējās sieniņas. Kādos vēl mājas tīrīšanas darbos var noderēt zobu birste, uzzini te.

Reizēs, kad zobu vai pudeļu birste nav pieejama, var izmantot šādu paņēmienu – pus termosu piepilda ar ūdeni, pievieno etiķi, bet pēc tam pieber pāris karotes rīsu (nevārītu). Tad uzliek vāku un kārtīgi sakrata. Šādu paņēmienu var izmantot arī nespodru stikla vāžu mazgāšanā. Vāzēm, kuru kakliņi ir izliekti un apakšai ar švammi vai birsti grūti piekļūt, šī metode būs kā radīta, jo ar rīsiem izdosies noberzēt sieniņas no netīrumiem. Vairāk lasi šeit.

Neregulāri mazgāts un nepareizi uzturēts termoss var sākt smakot. Ja tas uzsūcis nepatīkamu aromātu, jāievēro, lai turpmākajā uzglabāšanā vāks nebūtu cieši aizskrūvēts. Termoss vienmēr jāuzglabā pilnīgi tīrs un sauss, citādi liekais šķidrums ar laiku kļūs smacīgs. Lai likvidētu smaku termosā, izmanto etiķi. Ja mājās ir rupjā sāls, ir variants arī to iebērt termosā, atstāt uz pāris dienām neskartu un pēc tam izskalot.

Kad aktīvais termosa lietošanas laiks būs beidzies, pirms likšanas skapī ieber tajā pāris krustnagliņas – izvairīsies no sasmakošanas līdz nākamai lietošanas reizei. Atceries, termosu noteikti nedrīkst likt trauku mazgājamajā mašīnā, jo tas var zaudēt savu kvalitāti un spēju dzērienu saglabāt ilgstoši siltu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!