Fasāde – veselīgas dzīvestelpas nodrošinātājs

Domājot par mājas projektēšanu vai renovāciju, jau pašā sākumā būtu labi jāapsver fasādes veids, kurš būtu piemērots konkrētajai teritorijai, labi saderētu kopā ar ēkas konstrukciju un arhitektūru, būtu optimālākais izmaksu ziņā un labi izskatītos. Tā nekad nav bijusi viegla izvēle un parasti optimālo risinājumu izdodas atrast kopā ar arhitektu un konsultācijās ar profesionāļiem, taču skaidrs ir viens - nevērība šeit nav pieļaujama.

Optimāli uzcelta, nosiltināta mājas fasāde ir viens no galvenajiem veselīgas dzīvestelpas nodrošinātājiem. Ja ziemā pie temperatūras -10 oC ārsienas virsmas siltums istabā ir +15 oC, kad gaisa temperatūra telpas vidū ir +20 oC, tad rodas nepatīkama aukstuma sajūta un diskomforts, kurš liecina par neveselīgu mikroklimatu dzīvojamā telpā. Ideālā gadījumā temperatūru starpība uz sienas virsmas un istabas vidū nedrīkst pārsniegt 3 oC, un otrādi. Pie pareizi izbūvētas fasādes, pateicoties ārsienu siltumizolācijai, vasaras karstumā istabās valdīs patīkams vēsums, jo sienas ilgu laiku necaursils.

Būves energoefektivitāte arī ir cieši saistīta ar fasādi. Pareizi izvēlēts ēkas siltinājums, gudri izvietoti logi, fasādes materiāli, tās konstruktīvais risinājums utt., varbūt būvējot izmaksās nedaudz vairāk, toties vēlāk ekspluatācijā dos ekonomiju gadiem.