Fasāde – pirmais iespaids par māju. Kā izvēlēties piemērotāko
Foto: Shutterstock

Mājas fasāde ir tā skaistā būves daļa, kas priecē acis un ielīksmo sirdi. Reizē fasāde veic to grūto darbu, kas saistīts ar ēkas konstrukciju aizsardzību no nelabvēlīgu faktoru iedarbības un nodrošina optimālus dzīvošanas apstākļus mājiniekiem. Pārdomāta un labi izveidota fasāde arī paaugstina konkrētās būves tirgus vērtību, tāpēc bez vērības šo pirkumu nevajadzētu atstāt.

Fasāde – veselīgas dzīvestelpas nodrošinātājs

Domājot par mājas projektēšanu vai renovāciju, jau pašā sākumā būtu labi jāapsver fasādes veids, kurš būtu piemērots konkrētajai teritorijai, labi saderētu kopā ar ēkas konstrukciju un arhitektūru, būtu optimālākais izmaksu ziņā un labi izskatītos. Tā nekad nav bijusi viegla izvēle un parasti optimālo risinājumu izdodas atrast kopā ar arhitektu un konsultācijās ar profesionāļiem, taču skaidrs ir viens - nevērība šeit nav pieļaujama.

Optimāli uzcelta, nosiltināta mājas fasāde ir viens no galvenajiem veselīgas dzīvestelpas nodrošinātājiem. Ja ziemā pie temperatūras -10 oC ārsienas virsmas siltums istabā ir +15 oC, kad gaisa temperatūra telpas vidū ir +20 oC, tad rodas nepatīkama aukstuma sajūta un diskomforts, kurš liecina par neveselīgu mikroklimatu dzīvojamā telpā. Ideālā gadījumā temperatūru starpība uz sienas virsmas un istabas vidū nedrīkst pārsniegt 3 oC, un otrādi. Pie pareizi izbūvētas fasādes, pateicoties ārsienu siltumizolācijai, vasaras karstumā istabās valdīs patīkams vēsums, jo sienas ilgu laiku necaursils.

Būves energoefektivitāte arī ir cieši saistīta ar fasādi. Pareizi izvēlēts ēkas siltinājums, gudri izvietoti logi, fasādes materiāli, tās konstruktīvais risinājums utt., varbūt būvējot izmaksās nedaudz vairāk, toties vēlāk ekspluatācijā dos ekonomiju gadiem.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka