Brīvdienu maršruts: miera osta ezeru krastā - Limbaži
Foto: Publicitātes foto

Miera osta ezeru krastā, brīnišķīga vieta mierīgai atpūtai un pilsēta, kas pārsteidz ar savu vienkāršību - tieši tādi ir Limbaži! Sena Hanzas savienības pilsēta, bijušais Rīgas arhibīskapijas tā sauktā Līvu gala administratīvais centrs un Rīgas arhibīskapa rezidences pilsēta 14.—16. gadsimtā, kuru nu atpazīstam pēc maizes un piena izstrādājumiem, kokapstrādes uzņēmumiem, vilnas un lina tekstilizstrādājumu ražotnes, tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilnas", sasniegumiem smaiļošanā un kanoe airēšanā, aktīviem kultūras kolektīviem, un Ausekļa Limbažu teātra.

Kādēļ doties uz Limbažiem un ko tur apskatīt, stāsta "Tūrismagids.lv" sadarbībā ar Limbažu novada tūrisma informācijas centru.


Kā nokļūt?

Limbaži atrodas 20 kilometru attālumā no Vidzemes piekrastes. Limbažos var nokļūt, braucot ar autobusu, savukārt ar personisko transportu brauciens būs ātrāks un no Rīgas līdz Limbažiem aizņems apmēram stundu. Vilcienu satiksme ir tikai līdz Skultes stacijai.

Pārvietošanās

Limbažu pilsētas vēsturiskais centrs ir unikāls ar savu plānojumu jeb radiālo ielu tīklu, kas veidojies viduslaikos pēc pilsētas aizsargmūra uzcelšanas. Vecpilsētā saglabājusies lielākā daļa 18. gadsimta otrās puses apbūves. Vecpilsētas objektus ērti apskatīties, lēnā solī pastaigājoties un izbaudot īpašo gaisotni.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl