Nāves jūra uz Jordānas, Izraēlas un Palestīnas robežas

Rozā, plankumaini, sāļi – 10 pasaules skaistākie un neparastākie ezeri
Foto: Aija Andrejeva un Goran Gora apceļo Izraēlu


Zemeslodes viszemākajā punktā, 429 metrus zem jūras līmeņa, atrodas jūra ar nedaudz biedējošu nosaukumu – Nāves jūra. Un patiesībā tā pat nav jūra, bet gan ezers, turklāt ļoti sāļš (9,6 reizes sāļāks nekā okeānā). Neparasta ir ne vien tās atrašanās vieta, bet arī tas, ka peldēties šeit droši var pat tie, kas to nemāk. Pateicoties ļoti sāļajam ūdenim, cilvēks var mierīgi, bez liekas piepūles peldēt pa tā virsmu.

Šis nav vienīgais labums, ko sniedz Nāves jūras ūdens. Daudziem labi zināms, ka tam piemīt arī dziedinošas spējas. Tas spējot palīdzēt cīnīties ar dažādām ādas problēmām un citām saslimšanām, turklāt tik sāļā vidē praktiski nedzīvo baktērijas. Ne velti uz šejieni gadu no gada daudzi dodas atgūt veselību un labsajūtu.

Rozā, plankumaini, sāļi – 10 pasaules skaistākie un neparastākie ezeri
Foto: Delfi foto lietotājs Alvin

Pastāv bažas, ka Nāves jūra pamazām sarūk, jo tā iztvaiko. Tāpēc jāpasteidzas un jādodas apskatīt šo unikālo vietu, kamēr nav par vēlu.

Šī vieta vēstures grāmatās minēta daudzkārt, jo šeit risinājušies neskaitāmi nozīmīgi notikumi. Ne velti Nāves jūra minēta arī Vecajā un Jaunajā Derībā – it kā šī ir tā vieta, kur Jēzus staigājis pa ūdens virsu.