Aicina uz tradicionālajiem Zemgaļu svētkiem Tērvetē

Aicina uz tradicionālajiem Zemgaļu svētkiem Tērvetē
Foto: Biedrības "Latviešu karavīrs" arhīvs

Nedēļas nogalē, 12. un 13. augustā, jau četrpadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem. Šogad svētki norisināsies 12. gadsimta Tērvetes koka pils pagalmā un līdzās esošajā estrādē. Šā gada svētku tēma – 730 gadi, kopš norisinājās Garozas kauja, kas bija viena no lielākajām kaujām Ziemeļu krusta karos starp zemgaļiem un Livonijas ordeni, pastāstīja pasākuma organizators Normunds Jērums.

Zemgaļu karavadonis toreiz nolēmis uzbrukt krustnešiem, kas bija ierīkojuši apmetni mežā pie Garozes upes tagadējā Salgales pagastā. Vadonis aicinājis savus karavīrus būt stipriem un beidzot sakaut iebrucējus, kuri Tērvetes Svētkalnā bija izvietojuši savu garnizonu un jau vairākus gadus postīja Zemgali. Kaujā ordeņa karaspēks tika pilnīgi sagrauts, krita ordeņa mestrs un vairāki komturi, tomēr bojā gāja arī zemgaļu karavadonis, kura vārds palicis nezināms. Svētkos atcerēsies šo varonīgo notikumu.

Zemgaļu svētki iesāksies ar gājienu no Tērvetes pils uz estrādi, kurā pulksten 13 norisināsies svētku atklāšana, kam sekos tautas mūzikas koncerts, savukārt pulksten 17 Latvijas dziesminieku koncertprogramma, kurā uzstāsies Ieva Akuratere, Leons Sējāns, Matīss Akuraters un "Austras bērni" – komponists Uldis Ozols, Daina Ozola un Matīss Ozols, ieeja – bez maksas. Gan estrādē, gan pils pagalmā norisināsies svētku tirgus.

Aicina uz tradicionālajiem Zemgaļu svētkiem Tērvetē
Foto: Biedrības "Latviešu karavīrs" arhīvs

Savukārt blakus esošajā Tērvetes pils pagalmā seno laiku apmetnē grupēsies pašmāju un viesu senlaicīgas teltis cīnītajiem un amatniekiem. Tajās tiks demonstrēts 9. – 13. gadsimta dzīvesveids, rādot amatu prasmes, iepazīstinot ar seno apģērbu un rotu izgatavošanas un nēsāšanas tradīcijām. Sestdien norisināsies baltu maztautu un Livonijas bruņinieku turnīrs, loka šaušanas turnīrs, Garozas kaujas rekonstrukcija, bet svētdien – bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumi un uzbrukums Tērvetes koka pilij.

Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt šaušanu ar loku un piedalīties konkursā "Zemgaļi senatnē", bērniem – īpašas nodarbes un Trušu pilsētiņas dzīvnieku apskate – truši, kazas, tītari, pīles, zosis, nutrijas, vistas ar cālīšiem. Ieeja par maksu, kurā iekļauta arī 12. gadsimta Tērvetes koka pils apskate.

Svētku programma: www.lielkenins.lv.

Svētkus organizē biedrība "Latviešu karavīrs" sadarbībā ar Tērvetes novada domi.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl