Slavenākā psihoanalītiķa Zigmunda Freida muzejs Pršīborā

Slavenākā psihoanalītiķa Zigmunda Freida muzejs Pršīborā
Foto: Zigmunda Freida muzejs Pršīborā. Foto: Lukáš Žentel

Tagadējās Čehijas pilsētā Pršīborā (Příbor) iespējams apmeklēt psihoanalīzes pamatlicēja Zigmunda Freida ģimenes māju – muzeju un klausīties viņa paša stāstos.

Pršīborā visu gadu darbojas muzejs, kas veltīts pasaulē pazīstamajam psihoanalīzes pamatlicējam, raksta "CzechTourism". Šī ir vieta, kur Freids dzimis. Tolaik tā bija Austroungārijas teritorija, ko dēvēja vāciskajā vārdā – par Freibergu. Interesantā ekspozīcija prezentē Freida raksturu citādi nekā ierasts muzejos – tas darīts caur viņa domām. Austiņās dzirdēsiet Freida fiktīvu balsi, kas stāsta par svarīgākajiem brīžiem karjerā un viņa zinātniskajām metodēm.

Izstādi papildina slavenā karikatūrista un ilustratora Vladimíra Jiráneka darbi, kur Freids attēlots kā humora mīļotājs.

Zigmunds Freids, pilnajā vārdā Zigismunds Šlomo Freids, bija ebreju izcelsmes austriešu neirologs un psihiatrs, psihoanalīzes pamatlicējs. Freida personības teorija ir veidota apmēram 40 gadu ilgā laika posmā un pazīstama visā pasaulē.

Vairāk informācijas: www.freudmuseum.cz

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl