Vienpadsmit Latvijas pilsētās notiks Zinātnieku nakts pasākumi

Vienpadsmit Latvijas pilsētās notiks Zinātnieku nakts pasākumi
Foto: Publicitātes attēli

Piektdien, 29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī – notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Šī gada tēma ir inovācijas. Savas durvis apmeklētājiem vērs augstskolas, zinātniskie institūti, muzeji un citas iestādes, kopumā piedāvājot apmeklēt vairāk nekā 50 norises vietas, pastāstīja Kristīne Keiča, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve.

Apmeklētāji varēs doties ekskursijās uz laboratorijām, piedalīties eksperimentos un pētnieciskajās darbnīcās, iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem, kā arī iepazīt dažādas inovatīvas tehnoloģijas, piemēram, robotus un dronus Transporta un sakaru institūtā un 3D pildspalvas Rīgas Tehniskajā universitātē. Interesenti varēs izmēģināt hidraulisko sistēmu spēku "Latvenergo" koncerna Enerģētikas muzejā, savukārt Rīgas Stradiņa universitātē būs iespēja iemēģināt roku uz 3D zobārstniecības iekārtām.

Vienpadsmit Latvijas pilsētās notiks Zinātnieku nakts pasākumi
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitātes galvenajā ēkā esošais studentu karceris un tā vēsturiskie uzraksti glabā stāstus no laikiem, kad mūsdienās pašsaprotamais bija vēl nezināms. Zinātnieku naktī tas būs atvērts apskatei. Savukārt Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē (LU TF) apmeklētāji sastapsies ar sargeņģeļiem, kas parādīs ceļu. Tāpat būs iespēja redzēt LU TF studentu studiju kursos veidotās filmas, izgaršot LU TF mācībspēku un studentu lekcijas, kā arī labāk iepazīties ar savām maņām LU TF studentu gādībā. Arī jaunajā Dabaszinātņu centrā Pārdaugavā, kā arī citās LU ēkās paredzēti dažādi pasākumi.

Vienpadsmit Latvijas pilsētās notiks Zinātnieku nakts pasākumi
Foto: DELFI Aculiecinieks

Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, apskatei būs pieejams virtuālās realitātes aprīkojums, Ventspils Augstskola iepazīstinās apmeklētājus ar kosmosa ārēm, savukārt Daugavpils Universitātē varēs izzināt ūdenstilpņu noslēpumus, kā arī apmeklēt observatoriju un iepazīt zvaigznes. Plaša zinātnes aktivitāšu programma un muzikālas performances sagaida arī Cēsu Vecā alus brūža apmeklētājus.

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga pasākumus, kas veltīts populārzinātnei un saistošai zināšanu ieguvei. Tā notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, un tajā piedalās vairāk nekā 30 valstis un vairāk nekā 300 pilsētas. Latvijā Zinātnieku nakts notiks divpadsmito reizi, un to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem.

Ar pilnu Zinātnieku nakts pasākumu programmu var iepazīties www.zinatniekunakts.lv.

Source infoCopyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl