Zinātniski pierādīti paradumi, kas nekavējoties sagrauj priekšstatu par cilvēku
Foto: Shutterstock

Ir tikai pašsaprotami, ka ikviens vēlas atstāt pēc iespējas labāku priekšstatu par sevi. Tomēr, kā liecina vairāki pētījumi, par kuru apkopošanu paldies jāsaka "Business Insider" komandai, ir vairākas darbības un paradumi, kas jau sākotnēji nodod to nepatīkamāko pirmo iespaidu par cilvēku. Lūk, šos paradumus vērts izskaust, ja vēlies simpatizēt apkārtējiem.

Pārāk daudz fotogrāfiju publicēšana feisbukā

Ja tu esi viena no tām, kas "dzīvo" sociālajos tīklos, var gadīties, ka paspēlēsi uz kāda nervu stīgām. Vai ik dienu publicē vienādas pašbildes, pusdienu šķīvja saturu vai savus četrkājainos draugus, kas, protams, ir mīļi, tomēr lielā daudzuma kļūst apnicīgi?

2013. gadā veiktais pētījums apliecināja – pārāk aizrautīga fotogrāfiju publicēšana feisbukā var patiesībā ietekmēt tavas draudzības saites reālajā dzīvē. Tiesa, uz negatīvo pusi. Kā skaidrojis pētījuma autors, tas tā ir tāpēc, ka šādas fotogrāfijas lielā daudzumā interesē tikai pašiem tuvākajiem, proti, ģimenei un vistuvākajiem draugiem. Kas interesanti – ģimenes locekļiem, kā atklājās pētījumā, nepatīk pārmērīgi daudz fotogrāfijas ar draugiem, bet draugiem – ar ģimeni.

Tomēr citā pētījumā atklājies vēl kāds interesants fakts par fotogrāfijām. Izteiksmīgs tuvplāns (seja aptuveni 45 centimetrus no kameras) apkārtējos rada nepatiku, vieš neuzticamību. Optimālais attālums – 135 centimetri. Vienvārdsakot, domā par saturu, ko publicē.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl