No dziļas depresijas līdz sapņu prinča apprecēšanai: ugunīgā aktrise Salma Hajeka
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Gluži kā daudzām zvaigznēm, arī aktrises Salmas Hajekas ceļš līdz pasaules slavai nav bijis viegls. Depresija, cīņa par sapņu lomām, vilšanās mīlestībā... Tomēr arī viņai izdevās izcīnīt un sagaidīt savu laimi.

1966. gada 2. septembrī biznesmeņa un operdziedātājas ģimenē Meksikā piedzima Salma. Kopā ar brāli Salma tika audzināta labvēlīgā ģimenē. Kad divpadsmit gadu vecumā Salma vietējā kinoteātrī redzējusi filmu "Willy Wonka & the Chocolate Factory", viņa sapratusi, ka viņas sapnis ir kļūt par aktrisi. Pēc gadiem iestājoties universitātē, viņa drīz vien to pameta, lai izkoptu savu aktrises talantu.

No dziļas depresijas līdz sapņu prinča apprecēšanai: ugunīgā aktrise Salma Hajeka
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

1989. gadā Salma ieguva Terēzas lomu ziepju operā, kas padarīja viņu par zvaigzni dzimtajā Meksikā. Tomēr Salmas plāni bija daudz apjomīgāki, tādēļ viņa pameta seriālu, lai sevi pilnveidotu.

Deviņdesmito gadu sākumā Salma pārvācās uz Losandželosu, lai izkoptu savu angļu valodu un kļūtu par aktrisi. Pēc vairākām mazām lomiņām viņai uzrādās iespēja piedalīties filmā "Desperado" kopā ar Anotnio Banderasu. Tieši loma šajā filmā viņai palīdzēja iegūt plašāku atpazīstamību un iespējas filmēties citās filmās, piemēram, "Fools Rush In" (1997), "The Faculty" (1998) un "Wild Wild West" (1999).

No dziļas depresijas līdz sapņu prinča apprecēšanai: ugunīgā aktrise Salma Hajeka
Foto: Vida Press


Pēc laika Salma pievērsās nelielākām lomiņām, uzsākot arī savu kompāniju "Ventanarosa".
Salmas aizrautīgā degsme filmu veidošanas lauciņā rezultējās tajā, ka viņa varēja iejusties savā sapņu lomā, attēlojot Frīdu Kalo 2002. gada filmā "Frida". Pateicoties šai lomai, Salmu nominēja kā "Oskaram", tā arī "Zelta globusam".

Pēc šīs filmas veiksme sekoja Salmai, jo viņa ieguva iespēju režisēt 2002. gada filmu "The Maldonado Miracle", kā arī turpināt savas aktrises gaitas. Salma parādījusies dažāda žanra projektos, pagūstot pagozēties kā komēdijās, tā arī asāka sižeta filmās. Lai arī vienu brīdi Salma bija piebremzējusi savu karjeru, lai lolotu ģimeni, viņa vēl joprojām atrod kādu interesantu projektu, kurā iesaistīties.

Salma dažādiem apbalvojumiem nominēta 46 reizes, bet mājās kā uzvarētāja devusies 15.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl