Foto: Shutterstock

Ik gadu 8. septembrī tiek atzīmēta Pasaules fizioterapijas diena, kurā tiek piedāvātas arī dažādas bezmaksas aktivitātes. Tāpēc Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika no 17. līdz 24. septembrim aicina uz bezmaksas vingrošanas nodarbībām kopā ar fizioterapeitu.

Kā informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas komunikācijas speciāliste Aija Lietiņa, 2018. gadā Pasaules Fizioterapeitu asociācija, atzīmējot šo dienu, vēlas pievērst sabiedrības uzmanību ciešajai saiknei starp fizisko un psihisko veselību. Rehabilitācijas klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Illa Mihejeva skaidro: "Ir pierādīts, ka mazkustīgs dzīvesveids veicina trauksmes un depresijas attīstību, kas mūsdienās skar ļoti daudzus. Ja cilvēks vingro un kustas, emocionāli jūtas labāk. Ne velti latviešiem ir teiciens – veselā miesā vesels gars!"

Laika posmā no 17. līdz 24. septembrim Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnika aicina bez maksas izmēģināt grupu vingrošanas nodarbības kopā ar fizioterapeitu. "Vingrošanas nodarbības ir piemērotas praktiski jebkura vecuma, miesasbūves un fiziskās sagatavotības cilvēkiem," stāsta Rehabilitācijas klīnikas vecākā funkcionālā speciāliste Ilze Tereško.

Viņa norāda, ka nodarbību laikā tiek veikti ārstnieciski vingrinājumi, kas saudzīgā veidā nostiprina ķermeņa muskulatūru. "Vingrojumi mazina spriedzi un trauksmi, uzlabo garastāvokli. Ar to palīdzību tiek trenēta līdzsvara sajūta un koordinācija. Tas viss kopumā uzlabo darba spējas un dzīves kvalitāti," tā Tereško.

Piedalīties bezmaksas vingrošanas nodarbībās būs iespējams gan stacionārā "Gaiļezers" (Hipokrāta iela 2), gan stacionārā "Biķernieki" (Lielvārdes iela 68). Izmēģinājuma nodarbībai var pieteikties, zvanot pa tālruni 67042950 ("Gaiļezers") vai 67038267 ("Biķernieki"). Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, vietu skaits – ierobežots.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika ir viena no vadošajām klīnikām Latvijā, kur ar dažādām metodēm tiek veicināta pacientu atlabšana, kustībspēju un citu funkciju atgūšana pēc traumām, operācijām un nopietnām slimībām, kā arī tiek piedāvāts plašs pakalpojumu klāsts veselības veicināšanai un slimību profilaksei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!