Vairogdziedzera cistas rašanās iemesli

Jautājums: Labdien! Kas ir vairogdziedzera cista? Kādi varētu būt tās rašanās iemesli? Paldies!

Atbild “Delfi Sievietēm”:

Vairogdziedzera cista, protams, nav nekas patīkams. Tas ir izaugums. No kā tas veidojas, nav pierādīts, bet parasti tās ir hormonu izmaiņas organismā. Ja cista ir liela un pacientam ir sūdzības (svīst vai ir auksti, nokrītas vai pieņemas svarā), tad nozīmē hormonu līmeņa pārbaudi. Tiek nozīmēta ārstēšana (hormonu terapija) vai operācija. Tā ir viena no visbiežāk veiktajām endokrinoloģiskajām operācijām.

Lasītāju ievērībai: Ja nevari atrast atbildi uz savu jautājumu mūsu rakstu arhīvā, vēstuli sūti “Delfi Sievietēm” redakcijai uz e-pasta adresi sieviete@delfi.lv. Raksti īsi, lietojot pareizu gramatiku un pieturzīmes. Redakcija patur tiesības rediģēt teksta garumu un pareizrakstību, kā arī saglabāt vēstules autora/-es anonimitāti.

Source info

DELFI sievietēm


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.