'Es reālistiskāk pēc invalīda izskatos.' Aleksandrs par filmēšanos, sportu un dzīvi bez kājām
Foto: Kitija Reitere

"Mani sauc Aleksandrs, man ir 19 gadu, esmu paraolimpieties, nodarbojos ar sēdvolejbolu," dažos vārdos sevi apraksta Aleksandrs Ronis. Viņš spēlē galveno lomu filmā "Sarauj, Just!", kas daļēji balstīta viņa paša dzīvesstāstā. Aleksandrs nestaigā, jo dažas dienas pirms savas sestās dzimšanas dienas viņš zem vilciena zaudēja kājas.

Aleksandrs norāda, ka cilvēki uz viņu mēdz atskatīties – vieni puisī noraugās ar žēlumu, bet citi priecājas par viņa apņēmību un spēju nepadoties. Jaunietis norāda, ka viņam nepatīk, ja uz viņu skatās ar skumjām. Aleksandrs ir patstāvīgs un enerģisks, viņš bez citu palīdzības spēj iekāpt ne vien Rīgas sabiedriskajā transportā, bet arī vilcienā. Par kāju zaudējumu viņš pat mēdz jokot. Aleksandrs smaidot pastāstīja, ka vecmāmiņa reiz teikusi – regulāri uzziests krējums uz kājām palīdzēs tām ataugt. Tāpat viņu no sirds esot sasmīdinājis joks par kādu vīrieti, kurš sūdzējies par atjaunojoša roku krēma darbību, jo neesošai plaukstai tas nav palīdzējis ataugt.

Par to, kā viņš zaudēja kājas, saviem hobijiem, ikdienas nodarbēm un iepazīšanos ar filmas "Sarauj, Just!" režisoru Pāvelu Gumennikovu sarunā stāsta Aleksandrs.

Vairāk par filmu iespējams lasīt intervijā ar Gumennikovu, kas atrodama šeit.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl